Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motort ajánlanátok egy...

Milyen motort ajánlanátok egy 160cm-es lánynak?(Nem robogó)

Figyelt kérdés

Sziasztok.Előre is elnézést a hülye megfogalmazásom miatt viszont én nem vagyok annyira képben a motor kategóriákkal vagy elnevezésekkel.

Helyzet az hogy én mindig is akartam motorozni és most 17 évesen tervezem le tenni a jogsit.

És nem tudom milyen motor kategóriában kéne nézelődnöm mert amik eddig tetszettek (Igen,ez nálam fontos nyilván nem 600K-s rózsaszín motort akarok meg ilyenek de hát na , lány vagyok és ez sajnálom de fontosxd)

De azok mind olyanok hogy nem ér le a lábam.

Dobogóról le érné de azt azért nem szeretném mert ha úgy van suliba is mennék vele, de az nekem 13km, és nem városi út hanem ilyen normális "falu"- város közti út amin egy robogóval valószínűleg még több idő lenne mint alapjában busszal.

Szóval igen esetleg vélemény,tapasztalat,infó,tanács?


2021. ápr. 30. 12:41
 1/8 A kérdező kommentje:
*robogóról
2021. ápr. 30. 12:42
 2/8 anonim ***** válasza:

Tehát A2 kategóriában vagy. Mivel suliba járnál, mégis robogót ajánlanék. Nézd meg a 125 és 250 köbcentis japán példányokat. Vannak közepes és nagytestűek is ezek között (pl.: Honda Forza).

Ha hagyományos motor lesz, akkor Honda CBF 250 vagy Suzuki GS500. Szerintem leérsz mindkettőről.

2021. ápr. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát a suliba is mennék vele de nagyobb utakat is szívesen megtennék.A példát hogy suli-otthon közötti út azért hoztam fel hogy vázoljamhogy nem túl jó utak vannak, mármint így elég gödrösek meg ilyenek,és ugye hosszabb lenne a táv is szerintem egy robogó kapacitásához mert az bőven lenne 20km egy nap és hát nem akarok sok időt "veszteni".


Nagyon szépen köszönöm a választ!

2021. ápr. 30. 12:57
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Hajszárító, esetleg porszívó motor.
2021. ápr. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
hát van 400 köbcentis burgman robogó is, amivel nyugodtan mehetsz országos túrára :)
2021. ápr. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt van zsáknyi kétkerekű felsorolva, beállítod a paramétereid és nézegetheted, hogy milyen arány lenne a gépen:


[link]

- Az options-menüben tudsz metrikus adat megadást

- Az ooptions menüben a "Put feet on ground", hogy lásd hogy érne le a lábad


Továbbá:

Inseam: ez a lábad hossza a belső részén mérve, a height meg ugye a magasságod.


Itt tudsz mindenféle motort nézegetni, hogy legalább nagyjából azzal tisztában legyél milyen lehetőségeid vannak ( a programban ha olyan motort választol ahol pl nem éred el a kormányt a megadott paraméterekkel akkor jelzést kapsz )

2021. ápr. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kislányom. Egy gp800 legyorsulja a gallardot. Ez a kapacitás neked nem elég? Honnan veszed hogy egy maxi robogó lassú?
2021. ápr. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a köztudatban robogóként csak az 50 köbcentis 2 ütemű hangos, gyenge, régi, kókány gépek vannak elhíresülve. Arra már senki nem gondol - vagy csak nagyon kevesen - , hogy nagyot változott a technológia, és már nagyon igényes, minőségi és erős robogók is vannak. Egy közép kategóriás robogó is ki tudja már szolgálni egy átlag ember igényét maximálisan.


Ha amúgy is elég gyatra út van a házad és az iskola között, akkor úgyse fogsz tudni nagy sebességgel közlekedni, arra meg tökéletes a robogó, elvégre ezek erre vannak kitalálva.

2021. ápr. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!