Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan zajlik a motoros...

Hogyan zajlik a motoros jogosítvány megszerzése?

Figyelt kérdés
Nyáron fogom elkezdeni a gyakorlati képzést (A2-es), de mivel nem vettem részt még soha ilyenen, és nem találok semmit, hogy hogyan zajlik, ezért kérdezem tőletek. Az a 16 óra hogyan lesz felbontva? És abból mennyi a tényleges közúti közlekedés?
2021. máj. 1. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Az elején tanpálya és ott majd teljesíteni kell 2 vagy 3 vizsgát. Utána mehetsz forgalomban.
2021. máj. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Fura, én egyből megtaláltam, hogy hogxan van felosztva a 16 óra.

Lesz 6 óra rutinpályán, ahol 3 különböző tanpályát kell majd megtanulnod, illetve a motor ellenőrzését is. Ekkor lesz 1 db (nem 2 és főleg nem 3) rutinvizsgád, ahol a vozsgabiztos végignézi, ahogy ellenőrzöd a motor műszaki alapdolgait, majd szépen egymás után bemutatod mindhárom pályát. Vannak hibapontok (pl indexelni elfelejtesz), meg vannak kapásból bukással járó dolgok (pl elhagyod a pályát, lerakod a lábad, felborulsz). Ha ez megvan, akkor jöhet a forgalmi része a dolognak, ahol 8 óra városban meg 2 óra ordzágúton, majd ezután jön a vizsga. Itt valószínűleg egy társaddal motoroztok ketten, miközben az oktató kocsiban mögöttetek (vagy előttetek) jön, walkie-talkieval adva a fületekbe az utasításokat. Vizsgán ugyanígy, csak az oktató mellett lesz egy vizsgabiztos is a kocsiban.

2021. máj. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

#2


Rosszul tudod, az új szabályok szerint 3 feladatsort kell megcsinálni a rutin pályán. A KRESZ TV youtube oldalán van róla videó is.

2021. máj. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3

Ugyanezt mondom én is... 3 külön feladat van, de csak 1 db vizsga, ahol mindhármat be kell mutatni egymás után. Ez a része nem változott. Nem kell a 3 rutinpályából külön-külön vizsgázni :)

Illetve én eddig nem találtam megbízható információt arról sehol, hogy az A2 meg A1 változott volna, mindenhol csak az A-ról beszélnek, meg írnak.

2021. máj. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A 3 vizsgát én sem úgy gondoltam, hogy 3 külön nap, hanem, hogy 3 külön vizsgapályát úgymond. Külön asszem azért nincs, mert mintha csak nagy A-nál kéne 3 feladatlap, a másik kettőnél csak 1 vagy 2 van. Asszem a gyorsításos feladat csak nagy A-nál lesz.
2021. máj. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát az lehet, hogy nem úgy gondoltad, de azt írtad először :p

("ott majd teljesíteni kell 2 vagy 3 vizsgát"). Én úgy tudom, hogy az A1 meg A2 egyelőre változatlan.

2021. máj. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#Az A1/A2/A kategóriáknál pontosan ugyan az a teljes elméleti és gyakorlati vizsgatematika.

Ugyan azon pályákat kell ugyan olyan szabályok szerint megcsinálni.

Oktatói szemmel csak a minimális óraszámok és a minimális levezetendő kilóméter tér el a kategóriák között.


Az AM kategóriánál viszont más a kresz vizsga, más a rutin pálya és a városi útvonalak is eltérnek.

2021. máj. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!