Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hidrotőke cserénél kell a...

Hidrotőke cserénél kell a bütyköstengelyt is cserélni?

Figyelt kérdés

Valahol azt írták, hogy együtt kell cserélni a kettőt, mert "együtt kopnak" és az új hidrotőke majd nem fog olyan tökéletesen passzolni a már megkopott bütyköstengellyel... de ahogy néztem ez a tengely egy kisebb vagyon, tényleg együtt szokás cserélni? És ha igen, érdemesebb lenne a tengelyt inkább felújításra küldeni? Úgy hallottam ma már elég sok mindent patentul fel tudnak újítani.


Köszi a válaszokat!



2021. máj. 2. 00:58
 1/4 anonim ***** válasza:

A régi Opeleknél kellett pl, ott a himbák megették a vez.tengelyt is.

Rengeteg féle szelepvezérlés van, van olyan aminél még 1 millió után se kopik semmit a tengely.

De általánosságban megmérik a bütyökméretet, van egy kopási érték, ha azon túljutott, csere.

Ezek a szervízkönyvekben le vannak írva.

2021. máj. 2. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet látni ha van rajta kopás. Persze itt tized mm-ekről van szó. (Más a felülete) Miért kell cserélni? Nem azért mert csattog, vagy eldugult? Mert alapjában véve a hydrotőke érzékenyebb szerkezet mint a tengely. Elöbb tönkre mehet.
2021. máj. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak a kopott bütyköst kell cserélni. Több hidrotőkét is túlélhet.
2021. máj. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen, azért gyanús a csere mert eléggé csattognak a hidrotőkék. Ráadásul a lánc a motor hátulján van, szóval le kell venni az egész motort, így kísérletezni se tudok azzal, hogy kifújkálom hátha csak el vannak dugulva, nekem meg nincs ehhez eszközöm, és elég drága lenne a kísérletezés az óradíjak miatt, szóval ha ki is cseréltetem a hidrotőkét, és esetleg a bütykös se jó, az elég gáz lenne, mert lehet előröl kezdeni az egészet :D
2021. máj. 2. 10:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!