Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezne az hogy egy 18-as...

Létezne az hogy egy 18-as kerék ennyire megfogná az autót?

Figyelt kérdés

Gyárilag egy 16-os felni van a kocsin, és jelenleg is azt használom.

195/55/16-os.

A másik kerék 235/40-35(nem tudom pontosan)

Sokan azt mondják hogy körülbelül 10-15%-al vissza fogja az autót és ezzel együtt megnő a fogyasztás is.

Kérdésem egyszerű, miért?

Annyival nagyobb a legellenalasa?

Nem forditva kellene hogy legyen?

Ugyan annyi idő alatt azonos fordulással és sebességgel többnek kellene legyen a megtett utnak, nem?



2021. máj. 2. 04:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
A szélessége ami a legtöbbet nyomja a latba... nagyobb felületen fekszik fel, nagyobb a gördülési ellenállás is.
2021. máj. 2. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A kerék méretével a tömege is növekszik. A szélességével pedig a gördülési ellenállás. A nagyobb tömeget ugyan annyi erővel nehezebb forgatni.
2021. máj. 2. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

" A másik kerék 235/40-35(nem tudom pontosan)"

Ennyit illene tudni, vagy megnézni.

2021. máj. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Gondolom 235/35 R18 lesz az új.

Az váltóméret, azaz nem változik a kerék átmérője. Adott sebességen ugyanannyit fog forogni.


A szélesebb gumitól nem feltétlenül növekszik a gördülési ellenállás, mert oké, hogy nagyobb felületen érintkezik az úttal, de cserébe kisebb nyomással. Illetve mivel kisebb lesz az oldalfal, kevesebbet deformálódik.


Ami nőni fog az a kerekek tehetetlenségi nyomatéka (súlya), emiatt nagyobb erő kell majd a kerekek megforgatásához. Ettől fog nőni a fogyasztás és csökkenni a gyorsulás, de a 10-15%-ot túlzónak tartom.

2021. máj. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%

Nem csak a tömeg nő 16-ról 18-ra váltással, hanem az áttétel is!

"Ugyan annyi idő alatt azonos fordulással és sebességgel többnek kellene legyen a megtett utnak, nem?"


De, ez így van, ehhez meg nagyobb erőt kell kifejtenie ehhez a kerékre az erőátviteli rendszernek, mert nőtt a kör sugara.

A kerék sugarának a növelésével vesztesz a nyomatékból, azért gyorsul kevésbé az autó. De az sem biztos, hogy nem teszi tönkre hamarabb a sebváltót.

2021. máj. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem csak a tömeg nő 16-ról 18-ra váltással, hanem az áttétel is!"


A lótúrót. Írja a gumiméretet és jóval kisebb lesz az oldalfal (195/55 helyett 235/35), így változatlan marad a kerékátmérő.

2021. máj. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

"Ugyan annyi idő alatt azonos fordulással és sebességgel többnek kellene legyen a megtett utnak, nem?"


Nem. Mert feltétéelezem váltóméretet raksz fel, nem akármilyet amit épp meglátsz.

18"-os kereket az útviszonyok miatt nem használok. De a télsi szettem 195/65 R15, a nyári 225/45 R17. Hozzáteszem, az én autómra mindkettő ajánlott gyári méret.

A 17-essel kicsit keményebb a rugóás, jobban észrevenni komfortban az úthibákat. Ennyi az össz különbség, amit érzek. A fogyasztást írom folyamatosan sok éve spritmonitoron. Semmi különbség nincs a két kerék között. Gyorsulásban sem érzek számottevő különbséget, igaz nem vagyok egy "padlógáz-satufék" típusú sofőr.

Eleiekben a szélesebb keréknak nagyobb a gördülési ellenállása. + nagyobb tömegű kerék megforgatásához, felgyorsításához a tehetetlenségi nyomaték miatt nagyobb erő kell. De! Ezek között a kerekek között jó ha 10-15% tömegkülönbség van. Ha egyik duplája lenne tömegre a másiknak, akkor bizonyára érzékelhető lenne fogyasztásban és gyorsulásban is a különbség.

2021. máj. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%
Szélesebb és nehezebb, azért fogyaszthat többet. De a 10-15% költői túlzás. Nekem már a második autómon van 2" mérettel nagyobb és szélesebb nyári gumi. A fogyasztás mindkettőnél télen-nyáron pont ugyanannyi
2021. máj. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

"De a 10-15% költői túlzás."

Akkor töltőien túlzó mérlegem van, ugyanis konkrétan elmértem.

2021. máj. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

#9: Súlyt vagy fogyasztást?

Lehet pontatlan voltam, fogyasztáskülönbségre gondoltam


#8

2021. máj. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!