Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautón lehet valahogy...

Használtautón lehet valahogy jelezni a leírásbeli hibákat?

Figyelt kérdés

Sok autónál félrevezető a leírás. Van hogy mert a tulaj/eladó sem ismeri az autót, van hogy mert direkt fals adatokat ad meg. A héten 11 autót néztem meg személyesen. Mindegyiknek a hirdetésében az szerepelt, hogy kitűnő állapotban van. (Mindegyik a kínálat közepében vagy felső részében helyezkedett el, az ára alapján.) Gyakorlatilag pedig mind a 11 szar volt. Volt köztük 2 hengerfejes, volt egy totálkáros ami gány módon volt megjavítva, volt 3 olyan ami körbe volt törve, minden elemükön volt sérülés, volt egy pár aminek motorjában milliméter vastagon állt az olajsár, stb. Tehát a kitűnőtől fényévekre voltak. Ezek a hibák egyike sem látszódott a képen, mert vagy az autó színe eltakarta, vagy úgy lett fotózva hogy ne látszódjon, vagy csak simán nem is látszódhat (pl. ha hengerfejes).

Az ilyeneket lehet valahogy jelezni az oldalon? A hirdetők nem fogják leírni, az 100%. Csak hogy ne ugorjon bele senki egy ilyen autó megvásárlásába.



2021. máj. 5. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet jelezni ha a hirdetési hiba van, viszont ahogy te gondolod úgy nem. Attól hogy te elmentél megnézni és xar volt, még nem kötelez(het)ik a hirdetőt.
2021. máj. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

De ha jelzed is, mit csináljon a hahu? A te szabad az övé ellen. A gazdája biztosan ismeri az autót, de mi a bizonyíték, hogy te tényleg megnézted és tényleg szar?


Hiszek neked amúgy, de a te szavad az övé ellen és az övé többet ér, mivel övé az autó.

2021. máj. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt is érdemes lenne ugye tudni, hogy mennyiért is néztél autókat, mert ha párszázezrekért, akkor teljesen normális hogy többségében lerúgott ócskavasakat találsz.
2021. máj. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért adnak el egy autót? Jó esetben, mert megunták vagy nagyobb kell nekik, de rosszabb esetben, ami gyakoribb, hogy szar. A kitűnő állapot meg relatív, c-knek az a kitűnő, ha gurul. Lapos a gumi, hengerfejes, folyik ez-az, nem baj, gurul. Ilyen ez a használtautó vétel. Inkább vegyél egy olcsóbbat, ami nem rohad és a motorja ép, és csinálj meg rajta minden apróságot.
2021. máj. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha kell, lehet csinálni képeket. A legtöbb hiba rögzíthető képen, ha úgy akarja az ember. Szóval lehetne egy olyan rendszer, hogy az adott megtekintő lefotózza a neki nem tetsző dolgokat a megtekintett autón, beküldi, az oldal üzemeltetői meg döntenek róla hogy valós hiba-e, és ha igen, akkor ők maguk átírják a hirdetést/berakják a kellő képeket. Így valószínűleg csökkenne a hirdetett autók száma, mert sokan azt mondanák, hogy ők nem hirdetnek ilyen feltételek mellett, de úgy is csak azok hagynák ott az oldalt, akik megpróbálják elrejteni a hibákat, a korrekteknek ez nem lenne hátrány.
2021. máj. 5. 15:26
 6/10 A kérdező kommentje:

#3: 1,5-2 millió között nézelődtem, 12-20 éves autókat. Több típust is.

Azzal tisztában vagyok, hogy rossz szerencsém volt velük, mert nem mind szar, csak én fogtam most ki azokat. De ettől függetlenül én támogatnám ha lenne egy ilyen hibafeltáró rendszer. Simán meg lehetne csinálni, amit írtam, hogy a megnézők vizsgálják meg az autókat, az ő ítéletüket meg pár személy felülbírálja.

2021. máj. 5. 15:29
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy hirdetőfelületet biztosító cég SOHA nem felel a hirdetések valóságtartalmáért. Sok helyen ezt direkt le is írják.

Arról nem is beszélve, hogy itt nem egy ténybeli elírás volt. Nem arról volt szó, hogy az autó automata váltós, a hirdetésben meg manuális váltósat írtak. Vagy hogy 2009/09 évjáratúnak hirdették, miközben a papírokból egyértelmű, hogy 2006/07 dátumkor helyezték forgalomba.

A "kítűnő", "megkímélt", teljesen gumifogalmak, kb. mint a "csinosnak mondott nő" a társkereső hirdetésekben. A többi meg ellenőrizhetetlen, pl. női sofőrtől, garázsban tartott stb. Épp ezért ezeket nem is szokás komolyan venni.

2021. máj. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez így van. De azt nekem senki ne mondja, hogy egy hengerfejes autó "kitűnő állapotú". Akkor már inkább írja azt, hogy "nem tudok semmilyen hibájáról", mert az még lehet igaz is, ha sosem indította be az autót.
2021. máj. 5. 18:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért kíváncsi lennék, hogy állapítottad meg a hengerfej hibát, hogy láttad meg belülről az olajsarat és mi alapján döntötted el a totálkárból gányolást?

Vagy te egy szuperszerelő és karosszériás is vagy egyben és a helyszínen szétkaptad mind a 11 autót, esetleg mindet elvitted bevizsgálásra?

2021. máj. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem, de ezek egyértelműek. Olajsár: olajbeöntő sapka levesz, belenyúl. Amikor már ott felül is 2 milliméter vastagon áll az olajsár, akkor az már régen rossz. Hengerfej: fehér füstöt okád, és a minimum szint alatt van a víz a tartályban. Totálkáros gányolás: pocsékul lefestett elemek, csálén áll a szélvédő a helyén (el van csavarodva ott a kasztni), az elemek között sem konstans a hézag, tetőablak sem zár jól (még ott is el van menve), olyan alkatrészek is ki vannak cserélve az autóban újra, ami sosem megy tönkre (pl. tágulási tartály) kivéve ha összetörik. Ezeket bárki észreveszi, ha akarja.
2021. máj. 6. 01:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!