Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik kezdődő hengerfej jelei?

Mik kezdődő hengerfej jelei?

Figyelt kérdés
2021. máj. 6. 17:15
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Benzines autóra gondolok ha számít bármit is, nem értek hozzájuk, ezért is kérdeztem.
2021. máj. 6. 17:16
 2/16 anonim válasza:
64%

Hűtőfolyadék fogyás, víz a kipufogó rendszerben (a normális kondenzvizen kívül), olajfogyasztás, olaj a hűtőfolyadékban, vagy víz az olajban. Kiegyenlítő tartály bugyogása, felforr a hűtőfolyadék.


Hirtelen ennyi jut eszembe, ezek a leggyakrabbak, de a fentiek sok más hibától is előjöhetnek, illetve a hengerfej és sok más hibát okozhat.

2021. máj. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Szuper, köszönöm az infót!

Igazából van most egy kiszemelt 2010-es H astra, 100k km-el, ahol az olajat töltöd bele a motorba annak a felülete volt olyan "tejeskávés" illetve a hűtőfolyadék tartályban nem volt víz mikor az eladó megmutatta, de volt benne valamiféle lerakódás, és buborékos volt a tartály teteje. De más tünetet nem produkált, sem kipufogógázról nem lehet eldönteni hogy lenne bármi gondja, sem a szelepek nem voltak tejeskávé színű olajosak, csak annak a kupaknak a felszíne. Az eladó elvitte szerelőhöz, mert így nem akarja eladni azt mondta, nagyon korrektnek tűnt, a házánál találkoztunk szóval csaknem akar átverni, ma voltam a szerelőnél, és mondta ment vele 30km-t nem fogyott ki a hűtőfolyadék, de egyenlőre nem tud konkrétat mondani, ma nézik meg jobban.

2021. máj. 6. 17:27
 4/16 A kérdező kommentje:
Ja és azt is láttam, hogy a 30km után nem volt a hűtőfolyadékban olaj
2021. máj. 6. 17:30
 5/16 anonim válasza:
100%

Az a viszonylag rövidtávú használattól lehet a betöltő nyíláson. Rövidtáv alatt értem a napi 20-30 km-t is akár. Nem éri el a motorolaj az üzemi hőmérsékletét és a benne lévő kondenzvíz nem párolog el teljes mértékben. Ez ilyen használat esetén normális.

Ha nem volt benne víz, akkor milyen jellegű buborék volt a tartály tetején?

2021. máj. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
Ha tejeskávés, nem szabad megvenni, mert akkor kezdődő hengerfejes(vagy az volt, amit nem hinnék. Válassz másikat.
2021. máj. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A szerelő is arra gyanakszik amit Te mondasz, ez azt jelentené hogy nincs semmi baja tulajdonképpen?


Nemtudom, a tulaj azt mondta, hogy mióta hozzákerült az autó nem nézegette hogy van-e benne hűtőfolyadék, akkor amikor mi néztük, akkor tutira nem volt. Mert ő egy ilyen "magánkereskedő", odaadják neki az autót hogy adja el az adott személynek. A betöltő nyílás körül volt minimális tejeskávés az olaj, még annyi esetleg, hogy a nívópálca az a maximum olajszintet jelezte, ami lehet hogy szimplán a kicsivel több olajtól van, de lehetséges hogy a befolyt víztől? 30km-en már kellett volna fogynia a víznek, ha kezdődő hengerfejes akár az autó?

2021. máj. 6. 17:38
 8/16 A kérdező kommentje:
Ohh, most láttam a 6-os választ, de az az 5-ös válasz esetén is igaz? Mert ha csak a kondenzvíz csapódik ott le, és ettől tejeskávés a betöltő nyílásnál, akkor elvileg az nem gond.
2021. máj. 6. 17:40
 9/16 anonim válasza:

Megvan rá az esély, hogy nincs baja, de ilyen rövidtávú próba során, ha fogyna a víz vagy az olaj vagy keveredne az már nagyon durva probléma lenne.


Ez fura nekem, hogy teljesen üres volt a kiegyenlítő, normáls esetben nem kellene megegye a folyadékot, vagy kinyomnia.


A másik pedig ha én el akarnék adni egy autót, akkor a folyadékokat minimum rendben tartanám, hisz ezt bárki kiszúrja és már gyanakvásra ad okot.

Nem biztos, hogy elhoznám egyébként, ha nekem kellene. Elég sok panaszt hallok az Opel motorblokkokra.


Ragaszkodsz a német típusokhoz? Japán gyártók nem jöhetnek szóba (főleg ha benzin a kiszemelt)?

2021. máj. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Én is japánt ajánlanék, mert ilyen nem történik annál az biztos, csak ha hengerfejes. Ha rövidtávozástól tejeskávés lesz, akkor az az én szememben egy szar. Már megbocsáss. Ha meg alapokra, mint a hűtővíz nem figyel oda valaki, nem vennék tőle autót, főleg hogy akkor könnyen túlmelegszik, hopp hengerfejes. Hagyd a fenébe ezt a szart.
2021. máj. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!