Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik az az autó, ami legjobb...

Melyik az az autó, ami legjobban "legózható"? Jó a Dacia ilyen szempontból?

Figyelt kérdés

Laikusként nekem a Dacia tűnik egy ilyen legó autónak, de lehet, hogy nem vagyok minden információ birtokában, úgyhogy inkább kockéztatom ezt a fura kérdést, és a lehurrogást.


Szóval nekem úgy tűnik, hogy a Dacia-k olyanok, hogy egészen sok alkatrész csereberélhető a modellek között. A Lodgy és a Dokker motorházteteje pont egyforma, üléseik pont egyformák, egyforma gumiszőnyeg van bennük elöl, motor változatok közt is van átfedés, így sok alkatrész ott is mindkettőbe jó lehet. Emellett a Dacia tulajdonképpen olcsóbb Renault alkatrészekből van összeépítve, így az is lehet, hogy Renault-kból is bele lehet tenni ezt-azt ide-oda.


Mennyire igaz, amit itt összehordtam? Mennyi esélye van, hogy X márka alkatrészeit be lehet szerelni Y márkájú autóba? Vagy ezt direkt megakadályozzák az autógyártók?


A Dacia jó választás, ha alkatrész ellátottság (és alkatrész ár) szempontjából nézzük? Vagy van ennél jobb? (Mittudmén, mondjuk egy régebbi Opel vagy Suzuki, vagy valami, amihez helyekben áll a bontott vagy utángyártott alkatrész.)


2021. máj. 7. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
22%

ha egyformák akkor mit legoznál? :D


mondjuk a dácsia egy xar.. a régi is, az új is.. :)

2021. máj. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A moduláris platformok világában szinte minden autógyártó modellpalettáján vannak átfedő modellek amik között csak esztétikai különbségek vannak, de ma az autógyártás gyakorlatilag arról szól, hogy ki tud több azonos alkatrészt bepréselni az autóiba.

A másik ilyen a haszonjárművek világa, ott már régóta csak egy vagy kettő (könnyű és nehéz haszon) műszaki alap van amit aztán kiegészítenek tetszőleges feladatspecifikus felépítményekkel.

2021. máj. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%

Hatalmas tévedés, egyáltalán nem legózható a Dacia, és ennek nincs is befolyása annyira az alkatrészárakra, mint gondolod. Van sok cucc, ami pl a Thalia és a Loganok között csereszabatos, de teljesen jelentéktelen a dolog.

Ami Európa szerte ismert legókonszern, már 25 éve, az pont a VW csoport, tudod, Seat-Skoda-VW-Audi. Nemhiába van annyi Skoda Audi felnivel, meg Audi VW felnivel, meg rengeteg mindent lehet csereberélni azonos évjáratokon belül. Vagy pl a 2000res években a Lamborghini Gallardoban ugyanaz a 2 DIN-es gyári navi volt, mint az Audi A4 B7-ben. Az is jópofa volt.

2021. máj. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!