Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » OT-s 1300-as Bogárnak lesz...

OT-s 1300-as Bogárnak lesz valaha nagy értéke/ Befektetésnek megérheti?

Figyelt kérdés
Közelben lenne egy felújított aránylag baráti áron. Mennyire drágák ehhez a boxermotorhoz az alkatrészek, és fontosabb, hogy van-e hozzá? Mennyire strapabíró a szerkezet, felújított motorral várhatóan meddig nem lesz komolyabb gond kopó alkatrészek cseréjén kívül?

2021. máj. 10. 22:17
 1/10 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Ha nem rohad, akkor se olyan űbermegbízható. Nyilván egy wartburgnál sokkal jobb, de egy egyes golftól is elmarad.
2021. máj. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hobbiautónak, veteránozni jó lehet
2021. máj. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, lesz nagy értéke.

Nem, befektetésnek nem éri meg.

Akkor érhetné meg, ha vennél egy rosszabbat, és felújítva adnád tovább. De akkor sem mint befektetés, hanem a rajta végzett munkád ára lenne a haszon (és akkor sem éri meg igazán, mert ha értesz hozzá ennyire, akkor más veteránját is felújíthatnád, azon többet kereshetnél)

Ha arra gondolsz befektetés alatt hogy veszel egyet, "lekonzerválod" a garázsban és 15-20 év múlva drágán eladod, esélytelen. Biztosan drágábban adnád el, de ha beleszámoljuk, hogy állagmegóvásra, tárolásra mennyit kéne költened, bukó lenne a vége. Ha használod is közben, akkor duplán igaz.

2021. máj. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nem éri meg. 55milliót gyártottak belőle, még fut vagy húszmillió a világban.
2021. máj. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nagyon sokat gyártottak belőlük, befektetésként nagyon sokáig nem térülne meg

ha tetszenek, szeretnél retrózni és vállalod a kockázatot (ha törik, te is törsz), akkor ugorj bele, jó élményeket fog nyújtani

2021. máj. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3. Tárolás (garázs) ingyen lenne, éves szinten 12-15 ezer lenne a biztosítás + 5 évente az OT vizsga azzal nem, vagyok tisztában pontosan mennyi. Kopó alkatrészek költségek, amivel egyáltalán nem vagyok tisztában, ebben a részében lehet igazad van.

4. 50 éves autó 55 millióból 40 elporladt már szerintem magyarországon az 1300-as szériából 7 van eladó 1 roncs, 2 menthető 3 felújított 1 megörzőtt. +Én az utobbi 1 évben 3 darabot láttam. De biztos megvan a 20 millió, ép darab.

2021. máj. 10. 23:53
 7/10 anonim ***** válasza:
#6: Itthon csak régiek vannak, sok országban mág a 90-es években is gyártották, szóval tényleg sok van belőle az utakon. És most még nem éri meg importálni a tengeren túlról, de ha többszörösébe fog kerülni itthon, akkor igen.
2021. máj. 11. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogyha OT rendszámosat veszel, akkor tulajdonosváltáskor újra OT minősítésre kell vinni. Szóval előtte alaposan nézd át, hogy megmaradt-e olyan állapotban. Hallottam olyanról aki emiatt koppant nagyot
2021. máj. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem ez lesz életed befektetése, amiből nagyot szakítasz, de ha rendes állapotban van tartva, mindene jó, nem rohad, akkor idővel többért adhatod el mint amennyiért vetted.

Nyilván minél öregebb annál többet ér, a mexikói gyártmányok/újabbak inkább használatra érdemesek.

2021. máj. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 9. Nem is számítottam rá, hogy 15-20x-os áron el fogom tudni adni, de ha már veteránozás élménye, és tegyük fel 20-25% százalék profitra is sikerült szert tenni, akkor nekem már megéri.
2021. máj. 12. 00:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!