Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vannak tapasztalataitok a...

Vannak tapasztalataitok a Mazda Skyactiv benzineseivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nehezen akarom elhinni, hogy ennyire jól sikerült ez a széria. Sem itthon, sem külföldi oldalakon nem olvastam rosszat róluk. Mennyire hajlamosak pl. a kokszosodásra?


A 2015-17 körüli, 6-os szériát nézegetem, főleg a 2 literes verziókat - mennyire jellemző a rozsdásodás ezekre? Erről is hallottam már ezt is, azt is. Pár piszlicsáré típushibán kívül ezekkel sem szokott baj lenni?


Nagyon szimpatikus a Mazda iránya, és a tulajdonosaik valamiért nagyon nem akarnak megválni az autóiktól. Bár elég magas az áruk használtan (gondolom nem véletlenül), de jó kompromisszum lehet évi 15-20 ezer kilométerre?


Köszi!



2021. máj. 12. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az van családban, 2 is. Imádjuk és igen, tényleg nem rohadnak már egyáltalán 2014 óta. Úgyhogy ami Skyactive technológia, az már nem rohad és őszintén, semmi apróbb hibát nem tudok mondani. Annyi, hogy a boyracereknek nem jó, mert nem futja a 0-200-at 8 másodperc alatt. De én Ausztriában élek, állandóan autópályázunk, soha nincs gond az erővel.


Úgyhogy bátran ajánlom, kiváló autók.

2021. máj. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Örülök, köszönöm! Olajfogyasztást tapasztaltál nálatok?
2021. máj. 12. 18:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Nah, nem. Jó, mondjuk nekünk még fiatalok vannak. Enyém vadiúj, apámé 4 éves, de mi is rengeteget olvastunk róluk angol és német nyelvű fórumokon is és soha senki nem panaszkodott semmire, és mondom, mi se tudunk rosszat mondani. Én amúgy imádom a motor karakterisztikáját. De ez lehet csak az én hülyeségem. :D


Lényeg a lényeg, bátran ajánlom, nagyon-nagyon jó autók.

2021. máj. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

És még 1 jó hír mellettük, csak, hogy kicsit fényezzem még őket, ha még nem lett volna elég: a fogyasztás 6 és 7 liter között van. Pontosabban úgy mondanám, hogy 6 lehet, de 7 szinte soha, tehát azt még nem értük el, pedig Ausztriában élünk, szép hegyes utak vannak, a Mazdákat nagyon élményes vezetni ugye, így szoktunk menni velük csapatni. Na, még egy ilyen nap után se volt átlag 7 a fogyasztás.


Egyébként nekünk nem 6-os Mazdáink vannak, hanem 3-as van apámnak, nekem meg mx-5. Az mx-5-tel sokat megyek csapatni, az első 3000 km-en, bejáratással együtt az átlag fogyasztás 6,6 liter. Ami ahhoz képest, hogy nyomom neki, mint süket a csengőt (persze miután már üzemmeleg), ráadásul többnyire hegynek felfelé, szerintem egészen szépséges.


Na, de nem akarom tovább szopkodni a Mazdát, mi imádjuk, másokat is ismerünk, akiknek van, ők is imádják, őszintén nem tudok róluk rosszat mondani, úgyhogy bátran ajánlom őket. ^^


(Egyébként előző autóm egy 8 éves Mazda 2-es volt, nem Skyactive, tehát még az elméletileg rothadós, de nekem az se rohadt abszolút. Úgyhogy tényleg ne félj a rozsdától, ezt már csak a magyar mentalitás hangoztatja, mert sokan nem bírják elviselni, ha valami jó, ami keletről jön.)

2021. máj. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kifejtett választ és a segítséget! A fogyasztásról én is ilyen abszurd adatokat olvastam, amiket Te is írtál - szinte hihetetlen 😂


Egyébként én is pont egy 2010-es 2-esből ülök át - magyar autó, no alvázvédő, és szintén nulla rozsda.


Örülök, hogy még elérhetők efféle, józan ésszel és lélekkel készült autók. Mindamellett pedig számomra kategóriaelsők szépségben (bár ez ugye szubjektív).

2021. máj. 12. 19:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!