Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora távtól lehet használni...

Mekkora távtól lehet használni a diesel autót?

Figyelt kérdés
Úgy tudom hogy a diesel autóknak egy nagy baja van, hogy nem rövid távra lett kitalálva. A benzines autóm elég sokat eszik, kB 14 liter a fogyasztása. Napi 50-60km az amit utazok munkába. Most kinéztem egy autót 2.0hdi motorral, de nem tudom hogy elég-e ez a táv neki a melegedésre

2021. máj. 12. 17:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"A legjobb, ha a motor mihamarabb eléri az ideális működési hőmérsékletét, de nem mindegy, hogy ezt hogyan valósítjuk meg."

"napjaink belső égésű motoros autóit sokkal jobb úgy üzemi hőfokra hozni, hogy óvatos gázpedálkezeléssel mihamarabb elindulunk velük. A magas fordulatszámot ajánlott elkerülni és 2000-es percenkénti fordulatszám környékén már érdemes feljebb váltani."


Ti bf ősemberek!!!!!

2021. máj. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

0 km-től.

A rövidtávozást minden belső égésű motoros autó megsínyli, max. egy régi benzinest olcsóbban lehet javítani, mint egy dieselt.


Az 50-60 km az nem rövidtáv. Ekkora távon minden autó bőven eléri az üzemi hőmérsékletet.


A 10 percig álló helyben járatgatásnak semmi értelme, üzemanyagpazarlás: pénzkidobás és felesleges környezetszennyezés.

De ezzel együtt is sok a 14 literes fogyasztás, valami baja van az autódnak.

2021. máj. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Jó minőségű olaj legyen benne

2-3perc melegítés elég

És szép lassan indulj el vele

Próbálj beiktatni hosszabb utat, távot hagy kormoltassa ki magát két hetente legalább egyszer, hogy ne csak rövid távon használd

Gyakrabban cserélj olajat ha sokat vagy városba,akkor 5-6 ezrenkent én cserélném gázolaj szűrővel együtt

2021. máj. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!