Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik és mekkora a legnagyobb...

Melyik és mekkora a legnagyobb kamion pótkocsi/félpótkocsi amit kamion húzhat?

Figyelt kérdés
2021. máj. 15. 17:59
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Vagy az igen, a 40-es konténer!
2021. máj. 15. 21:40
 12/20 anonim ***** válasza:
a 40,45-ös konténert legalább simán rá tudod rakni egy alvázra ha arrébb akarod szállítani, ott meg simán lerakod valahova (persze kell hozzá egy emelődaru azért :D ). Amúgy én már láttam olyan lakókocsit/lakóházat, ami egy rendes félpótkocsi volt, és rendes nyerges kamion húzta, nem tudom miért lenne megvalósíthatatlan... a hűtős pótkocsik is hőszigeteltek, vizes blokkot is simán lehet beépíteni, áramot is... Volt egy Speedzone-os videósorozat youtubeon, ahol a csávó egy mezei furgonból csinált lakókocsit egymaga (kisebb nagyobb segítséggel), és a mai napig azzal túrázik mindenfelé a barátnőjével
2021. máj. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

[link]


Jó ez nem kimondottan mezei félpótkocsi, de csak azért mutatom hogy van ilyen is.

2021. máj. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Még arra gondoltam hogy egy 45-ös alvázra ráépítek és ha gondolok egyet, áthelyeztetem máshová! Kinek ne lenne elég 13m?
2021. máj. 16. 16:55
 15/20 anonim ***** válasza:
az a baj az ilyen mobil házakkal, hogy úgy is rohadt ritkán fogják az emberek áthelyezni, és a pótkocsin berohadnak a fékek, leeresztenek a gumik meg szétrepednek, az alváz elrozsdásodik... Mert akik lakókocsiznak azok ugye gyakran mozognak minden felé, de ebben az esetben én inkább valami sima mobil házra gondolnék, ami esetleg lapra szerelhető, és ha át kell költöztetni akkor majd bérelsz egy pótot és arra feldobálod a cuccokat, a másik helyen meg pik pakk összecsavarozod és bepakolsz
2021. máj. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
A 🏠 lefedi a vázat, és ahhoz is kell pár év hogy megkezdődjön a rozsdásodás! Elég cserélni akkor ha majd már eszi a rozsda a vázat!;)
2021. máj. 16. 18:34
 17/20 anonim ***** válasza:
Ha konténerből akarsz házat, akkor 40" HC kell, de kicsit ásd bele magad a témába. Nem éri meg. Eleve egy konténer beépítve már nagyon szűkös. Másrészt technikailag is túl sok macera jóra csinálni. Ha ennyire mobilra akarod, akkor erre a célra készült lakókocsit nézz inkább
2021. máj. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Szükségem van a 13,6m-re! A legnagyobb lakókocsi is csak 9m ami 30.000eur környékén van, de az nekem rövid!
2021. máj. 16. 22:56
 19/20 anonim ***** válasza:

Mind hasznos tanács, jómagam is egyetértek utolsó kettővel, de az egyedüli helyes kifejezés a "szerelt"!


Nem a szavakat össze-vissza keverőket kell(ene...) senkinek sem követni, hanem azokat, akik tudják, hogy ezek nem véletlenül alakultak ki úgy, ahogy. Még angolul is building - to build. Magyarul is épület - építeni.


Mi marad a tárgyaknak?


Értelemszerűen készíteni/gyártani, majd később esetlegesen (ahogy ennél a kiírásnál is) átalakítani, vagy módosítani.


Szívesen! :)

2021. nov. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Pontosabban kilences-tízes miatt írtam. :P
2021. nov. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!