Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen égőket vegyek a kocsiba...

Milyen égőket vegyek a kocsiba aminek fehér fénye van?

Figyelt kérdés

Unom már ezt a sárgás színű fényt amit jelenleg is használok.

Vettem már két fajtát is azóta ami"feher" hatású de egy forintot nem ér, ugyan olyan sárgás.

Melyik a tényleg fehér fényű izzó /led ami jó egy audi a4 b6 sedanba?

2002-es.

Láttam már szembe az utakon egy párat, aminek ilyen szép fehér /kékes fénye volt.

Tudtok ebben segíteni?



2021. máj. 17. 00:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az is fehér, csak meleg színhőmérsékletű. Vegyél hidegebbet (jelenleginél magasabb K-űt).
2021. máj. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
4000 kelvines színhőmérséklettől kezdődik a semleges-hideg fehér. Aki sokat autózik éjszaka annak viszont a kadmiumsárga az ajánlottabb, jobban kíméli a szemet (a szembejövőt is kevésbé zavarja).
2021. máj. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Van xenon hatásó halogén izzó, az a max amit törvényesen bele tehetsz. Aminek szép fehér fénye van azok gyári led fényszórók, olyat nem tudsz régebbi kocsikba bele tenni.
2021. máj. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Osram Cool Blue
2021. máj. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Bármelyik emelt fényerős izzó. Sok ezek közül kéken világít, szóval jól nézd meg mit veszel.
2021. máj. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
5000K-tól indulj felfelé. Az alatt nem lesz elég fehér. LED-re váltani nem érdemes ám, műszakin nem megy át.
2021. máj. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

LED-et felejtsd el. Egy olyan autóba amit az életben nem gyártottak LED fényszórókkal műszakin nem fog átmenni és egy rendőr is beleköthet abba simán. Másrészt a fényszóró foncsorja sincs úgy kialakítva hogy a LED fénycsóváját megfelelően tudja az útra vetíteni. Mindenképp maradj a halogén izzónál. Azokat a noname kínai márkákat felejtsd el mert semmit nem érnek akármi is van ráírva.


Nevesebb gyártótól lenne érdemes vásárolni emelt fényerejű valamivel jobb de nagy különbséget nem fogsz észrevenni rajta. A másik az hogy a színhőmérsékletre figyelj. 4000-6000K között semleges fehér de fogsz enyhén sárgás fényt látni ettől függetlenül viszont az inkább fehéres lesz amolyan természetes fehér kb olyan mint ha a nap sütne az a legjobb a szemednek, téged sem fog zavarni, másokat sem fog. Persze az is nagyon sokat számít hogy a fényszóród milyen állapotban van. Egyrészt maga a burkolat mennyire matt mennyire sárgás, első körben azt érdemes lenne polírozni vagy políroztatni ha nem csináltál még ilyet. Meg persze maga a foncsor állapota sem mindegy. Az én autóm foncsorja is össze volt karcolva amikor megvettem és elég pocsék volt ráadásul. Nekem azt javasolták inkább vegyek új búrát állíttassam be és jó lesz az, jó is volt egy sima normál halogén izzóval is tökéletesen láttam vele, igaz sárgás színű volt mert olyat is raktam bele. Amikor jobbat tettem bele akkor semleges fehér volt se nem kékes, se nem sárgás és ez a legjobb. Persze sokan erre a kékes színre vannak rágerjedve ami tényleg hidegfehér. de erre a rendőrök is harapnak ám.

2021. máj. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!