Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyári alufelnihez kell teherme...

Gyári alufelnihez kell tehermentesítő??

Figyelt kérdés
Sziasztok kell gyári opel felnihez tehermentesítő???

2021. máj. 18. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Opelem van (több is volt) mindegyik gyári alufelnivel volt szerelve (gyárból ezzel jött ki, nem utólag vettem), de azt se tudom mi az a tehermentesítő. Ez alapján a válaszom: nem.
2021. máj. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Beviz Elek ***** válasza:
22%

#1

Az nem semmi. Nem tudom mi az, úgyhogy nem kell :D


A tehermentesítő/központosító akkor kell ha az autó kerékagyának átmérője kisebb mint a kerék középső furata. Ilyenkor tehermentesítőt/központosítót szokás oda rakni.

A gyári felni úgy van kialakítva hogy passzoljon az autóra amire tervezték, de azt sem tudjuk hogy a gyári Opel felnit egyáltalán Opelre akarod-e rakni. Egyébként az agyméret eltérhet azonos típus esetén is 2 külön generációnál, sőt olyan is van hogy generáción belül motortól függően teljesen más kerék kerül az autóra.

2021. máj. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Opelre akarom. De nem biztos hogy f astrára való , csak annyit tudok hogy opel felni
2021. máj. 18. 20:00
 4/8 Beviz Elek ***** válasza:
52%

Ki kellene találni hogy milyen felni, talán segítenek a hátuljában lévő számok. Egy kis google, kikeresed hogy pontosan mennyi a középfurat, kikeresed hogy az Astrádnak mekkora a középső furata és ha a keréké ugyanannyi akkor nem kell semmi, ha nagyobb akkor kell tehermentesítő, ha kisebb akkor másik felni mert nem tudod felrakni.

Remélem a lyukosztás legalább azonos.

2021. máj. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

#2


Nem semmi, gondolod a gyárban nem tudnak a kerékagynak megfelelő felnit gyártani?


A kérdés alapján a "gyári felnit" én úgy értelmeztem, hogy ezen belül a típusnak megfelelő felniről beszélünk. De lehet ez hiba volt részemről, szaladok is hamut szórni a fejemre!

Nyilván egy F Astrára nem fog passzolni a K Astra "gyári" felnije. Hiába Opel felni mindkettő, de azt feltételeztem ez evidens. De ha a középfurat, osztókör, ET-szám, felni szélessége stimmel, akkor nem kell semmilyen egyéb átalakító, tehermentesítő, mozgókúpos csavar, pogácsa, egyéb trükk.

2021. máj. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Beviz Elek ***** válasza:
47%

Ha elolvasod mégegyszer, írtam is hogy a gyári kerék passzol az autóra amire tervezték.


Én nem mertem feltételezni semmit mert az egyértelmű hogy a kérdezőnek nem sok fogalma van a dologról, inkább próbáltam valamicske fényt gyújtani ahelyett hogy csuklóból félrevezettem volna. És igazam is volt… Csak azt nem tudom hogy ha félrevezeted az miért 100%-os, ha én leírom hogy mi alapján tudhatja meg biztosra az miért 0%-os.

2021. máj. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
Azért vagy lepontozva hugyosjóska, mert nem kell tehermentesítő minden felni alá ami nem fekszik fel az agyra. Utánfutókon és régi könnyű autókon pl swift, nincs is tehermentesítő gyűrű kialakítva a fékdobon. Mivel te magad írtad, hogy nem tudni mire akarja feltenni, így nagyon nem kéne általánosítanod.
2021. máj. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem adott típusra való, akkor elképzelhető.

Az autód és a kiválasztott felni agyátmérője is nyilvános adat, meg találod a neten. Össze tudod hasonlítani

2021. máj. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!