Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jar mosogatót lehet e használn...

Jar mosogatót lehet e használni autómosásra?

Figyelt kérdés

Én régebben motort mostam vele gondot nem találtam,meg az autónak az elejéről óvatosan a bogarakat szoktam vele eltávolítani.Csak most olvastam egy hozzászólást és elgondolkodtam.


"Látom sok az okos ember.Ne mossatok autót mosogatószerrel.Az nem arra való.Olyan összetevőket tartalmaz a konyhai mosogatószer,ami ártalmas az autó fényezésére nézve,ráadásul a viaszt is leszedi róla.A legnagyobb hibája pedig a mosogatószernek,hogy tartalmaz sót is...Dörzsi szivacsozhatjátok is ennyi erőből az autótokat."


Mondjuk nem tudom pl autósampont muszáj dörzsölni pl a felületen?Azért kérdem mert a magasnyomású mosómon van ilyen tisztítószer felszívó cső és úgy fel tudom vinni az autóra a sampont vízzel és nem kell kézzel meg szivaccsal vagy autómosó kesztyűvel dolgozni,vagy úgy nem hatékony az autósampon pl?Meg kérdés vajon ha Jar-os vizet szívatok fel a magasnyomású mosóval az árthat a szivattyúnak?



2021. máj. 20. 03:30
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja és belül a műanyagokon nyugodtan használhatok nedves törlőt? Az index kart meg a kormányt már takarítottam vele,de ugye az ajtó körüli műanyagok pl rücskösek és ez talán kiszedné belőle a koszt.
2021. máj. 20. 05:09
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

Az hülyeségeket ír.

Én azzal is mosom , meg ami van és gyönyörűen ragyog az autóm.

Most 17 éves.

2021. máj. 20. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Sikálni nem kell, nem is szabad. Én mondjuk azért nem használnám, mert félnék, hogy a waxot is leszedi. Minden autómosáskor pedig nem kenném újra. Egy nem is alja kategóriás autósampon 1-2eFt és legalább tízszer lemosod vele az autót ha nem többször. Nem egy őrületes összeg. Ezért nem kockáztatnék, ezt használom, mint mosogatószereket. Persze egy ütött-kopott, waxot soha nem látó, bemattult fényezésű öreg autónál lényegében valóban mindegy.
2021. máj. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Még permetezéshez is használom .
2021. máj. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Én a saját tapasztalatomat írom le.

A nyári szélvédőmosó nem nagyon ért semmit( még a drágábbak sem)

Ezért egy tiszta 2 literes üvegbe engedtem vizet majdnem tele. (Az üveg tetejétől kb maradjon 5 cm és úgy raktam bele a jár mosogatószert. Utánna rá a kupakot és nem bír habzani mivel ki tölti teljesen az üveget a folyadék. Be töltöttem és ez úgy le szedi a koszt, bogarakat, szinte mindent, hogy nincs rá panasz. Én ezt használom.

Szerintem az autó fényezésében sem tesz kárt.

2021. máj. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%

"úgy le szedi a koszt, bogarakat, szinte mindent, hogy nincs rá panasz."


Rendszeres használattal a szélvédő alatt a sárvédők mögötti vízelvezetőről a gyári korrózióvédő waxot nem oldja le? Évek múlva meg megy a csodálkozás és XY márka szidás, hogy micsoda kakakupac, mert rohad a küszöb, sárvédő.

2021. máj. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%

Le oldja azt más is. Csak éppen a bogarakat és egyéb szélvédőre ragadt dolgokat nem hozza le. Az autó mosó sampon nem szedi le a gyári waxot? Dehogynem!

Ki tudja mi van abban is.

20 éves kocsim van. Nem tett benne kárt.( évek óta használom)

Havernak 7 éves kocsija van (szalonból vásárolt) ő mindig méreg drága samponokat vesz még is rohad a kocsija! Akkor hol a különbség?

2021. máj. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szépen lassan leszedi a waxot, de 3 havonta úgyis újraviaszolod, nem?
2021. máj. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

5-15% Anionos Felületaktív Anyagok, <5% Nemionos Felületaktív Anyagok, Benzisothiazolinone, Phenoxyethanol, Illatanyagok, Geraniol, Limonene


Én itt nem látok sót - a felületaktív anyagok jellemzően nem azok. Só és ásványi anyagok a csapvízben vannak - de ha csak nem akarsz minden alkalommal 25-50 liter (karosszéria méretétől függően) ioncserélt vagy desztillált vizet elpazarolni akkor ezt a békát le kell nyelned. Az meg a minimum, hogy a viaszozást le kell szedje egy jó tisztítószer, ő anyagában buta - nem tudja megkülönböztetni, hogy madászar van a felületen vagy teknőswax. Mosogatószerrel én egyébként inkább az illata és ára miatt nem mosnék autót.

2021. máj. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 krwkco ***** válasza:

#7

"Akkor hol a különbség?"

Eső után összeáll cseppekbe a víz az autódon? Gondolom nem. Ez azt mutatja, hogy a lakk elvesztette a "zsírosságát", víztaszító jellegét. Az ilyen fényezést sokkal könnyebben megtámadja pl. a madárürülék és minden egyéb kémiai hatás.

2021. máj. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!