Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bukósisakban mennyire lehet...

Bukósisakban mennyire lehet rosszabbul hallani a "külvilágot"?

Figyelt kérdés
Mikor felvettem egy sisakot, olyan érzés volt, mintha egy zárt dobozban lennék és a külvilág zajai furcsán, nehezebben hallhatóak. Nekem ez fura, mert sokat járok biciklivel és ott sokat támaszkodom a hallásomra is közlekedés közben.

2021. máj. 24. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy motoros vagy biciklis a bukósisak. Előbbi eléggé tompítja a zajokat és sokkal jobban hallod a lélegzetedet, meg a fejmozgásodat (a bukósisak fejedhez képesti mozgása miatt). Utóbbi annyira nem tompít.
2021. máj. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én hallok mindent rendesen a sisakomban is. Nekem eleinte a nyitott sisakról a zártra átszokni volt nehéz. Furcsa volt hogy nagyobb a holttér miatta.
2021. máj. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én még füldugót is használok motorozáskor, és még úgy is lehet hallani a környezeti zajokat. Valamit tompít, de nem a biztonság rovására.
2021. máj. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Picit tompít, igen. Ami zavaróbb szerintem, hogy a zaj irányát nehezebb meghatározni, mivel az agyad amúgy sisak nélkül tudja csak kiszámítani az alapján, milyen különbséggel jut a hanghullám a két dobhártyához. Azaz amikor bukósisak van rajtad, ez a nagyon finom különbség van megborítva, ami miatt a hang irányát gyakran nehéz meghatározni. Hasonló történik, ha gyurmát teszel a külső fülkagylóba, majd becsukod a szemed. Nem fogod tudni megmondani, hogy honnan jönnek a hangok, pedig gyurma nélkül simán.


Meg lehet szokni, nem olyan vészes.

2021. máj. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!