Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem lehet 6 hónapnál...

Miért nem lehet 6 hónapnál többet használni egyfolytában EU-n belül a nem EU-s rendszámot?

Figyelt kérdés
Az én autómon amerikai rendszám van, mivel egy időre visszajöttem Magyarországra, és hoztam az autót is, és a jogszabály úgy fogalmaz, hogy 12 hónapos időszak alatt maximum 6 hónapig használhatom az EU-ban. Tehát, amennyiben a jármű 6 hónapig egyfolytában az EU területén tartózkodik, úgy a kiléptetés után még 6 hónapig kinn is kell maradnia. A 6 hónap letelte után újra be lehet hozni 6 hónapig. És ez a kör megy a végtelenségig, vagy amíg meg nem unja az ember, és át nem rendszámoztatja. Én ugyan nem akarok magyar rendszámot, mivel nem is tervezek sokáig itt lenni, de ekkora barom jogszabályról még nem is hallottam. Gondolom, hogy az adóelkerüléshez van köze.

2021. máj. 24. 20:59
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ráadásul a családból csak én tudom használni, mert Magyarországon csak a tulajdonos vezetheti az amerikai rendszámos autót. Ha nem a tulajdonos vezet, akkor is ott kell ülnie az anyósülésen, de nem tudok mindig ott lenni a párommal, ha menni akar valahová. Tehát ez már a vicc kategória.
2021. máj. 24. 21:05
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, szerinted idióta jogszabály, szerintem meg életszerű. Örülj, hogy nem csak 3 hónapig engedélyezik.
2021. máj. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Neked az lenne a jó, mi? Ha másnak minél rosszabb lenne. Szerencse, hogy nem sokáig maradok itt.
2021. máj. 25. 09:32
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem attól nem lesz jobb, ha neked rosszabb. De én itt fizetem a teljesítményadót a magyar rendszámos autóm után, te nem.

Ha bevett gyakorlat lenne az, amit szeretnél, akkor hidd el, 1 év múlva minden második autó külföldi rendszámos lenne a magyar utakon. Valahol meg kellett húzni a határt, mint oly sok másnál az életben. Ennél 6 hónap lett, erre írtam, hogy örülj, hogy nem 3 hónapnál húzták meg ezt a határt.

2021. máj. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4


Én elvből nem fizetek semmit a magyar államnak.

2021. máj. 25. 22:36
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem nincs bajom a mindenféle rendszámokkal, de azt nem értem, hogy miért vagy még itt, és nem húztál vissza a szeretett usádba.
2021. máj. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6


Mert el kell intézzek pár dolgot itten. Most már megnyugodtál? (Milyen rosszindulatúak vagytok.)

2021. máj. 25. 23:17
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerencse, hogy te korrekt vagy, és nem vagy lekezelő :D
2021. máj. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mert te nem ide adózol.
2021. máj. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#5 szóval te nem fizetsz semmit, de nem is fizetnél, de elvárod hogy full ingyen furikázhass itt? :D Csak én szerintem nem stimmel itt valami? Amúgy milyen gyakran állítanak meg a rendőrök? Biztos élmény lehet így autókázni :D
2021. máj. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!