Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az oktatóm szerint botrányos...

Az oktatóm szerint botrányos vagyok, tényleg annyira rossz a helyzet, vagy ezen tudok javítani?

Figyelt kérdés
Már nagyjából a 30. órámnál tartok, azonban még csak most voltunk először nagyobb városon belül. A kreszt tudom, és értem is, azonban nehezemre esik még megítélni dolgokat. Pl.: néhol észre sem veszek táblákat, illetve, hogy figyelmetlemül hajtok kereszteződéseknél, stb.., pedig próbálok mindig figyelni. Érzem magamon, hogy leblokkol az agyam, miután leszid az oktatóm, mert elrontok valamit, és utána káosz az egész, még a behajtani tilosba is behajtanék. Ezek a tàblákra való figyelések-reakciók nálatok is problémát okoztak, vagy tényleg botrányos/borzasztó lennék?

#jogosítvány #vezetés #Balfasz tanonc
2021. máj. 25. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Azért van az oktató hogy megtanítson... És pedig azért fizetsz, hogy a negatív megjegyzéseket tegye. Ki van kiért? Neki az a feladata, hogy ha még nehezebben is megy, akkor higgadtan, nyugodtan elmagyarázza a dolgokat. Ha kell akkor veszel még órákat. Vagy válts oktatót, mert ha mindig csak le szid, el fog menni a vezetestől a kedved és már csak kín marad... Habár nem mindegy mit jelent az, hogy "leszid". Durva megjegyzéssel teszi ezt, vagy pedig finoman fogalmaz, - Erőszakos, feszült, ingerlékeny az oktató? Ott kell hagyni. Menni fog ez, lehet kicsit több órával, de a lényegen nem változtat. Sok sikert!
2021. máj. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Javitom magam: * és nem azért fizetsz, hogy negatív megjegyzéseket tegye.
2021. máj. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Bocsánat még annyit hozzá fűznék, hogy persze kell a negatív vélemény hisz abból tanul az ember, meg azok mindíg vannak. De az nem mindegy, hogy azt milyen módon teszi.
2021. máj. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az érdekelne, hogy mivel töltöttétek az eddig eltelt 30 órát, ha még csak most jutottatok odáig, hogy bemenjetek a városba.

A leírt jelenségek teljesen természetesek a gyakorlás kezdeténél, annyi mindenre kellene figyelni, hogy még azt sem tudja megmondani a tanuló, milyen táblát látott néhány másodperce, pedig megnézete.

Tipikus példa az egyirányú utcából balra kanyarodás gyakorlása, amikor azt sem tudja, hogy egyirányú utca, vagy jöhetnek szemből...

A vezetés gyakorlásának jelentős részét teszi ki a sok felé figyelés tanulása, de nem 30 óra után szokás városba bemenni.

Az persze a tanuló képességeitől is függ, milyen forgalmi helyzetekbe viszi be az oktató, de úgy tanul, ha mindíg picit többet kér, mint amit valójában tud a tanuló.

Ezért van az, hogy sokan a normális, de szigorú oktatót is bunkónak tartják... és sajnos valóban sok a bunkó is.

Rutinpályán figyelni nem lehet megtanulni, azt csak éles forgalmi helyzetekben lehet gyakorolni, tehát a kérdés, hogy eddig mit gyakoroltatok?

2021. máj. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első válaszolónak! Megfontolom, hogy otthagyjam-e.


Négyesnek: eddig különböző országutakon, és falvakban vezettem, ahol egyirányú úttal is keveset találkoztam, illetve a rutinpályán is eltöltöttünk pár órát. A falvak utcáin már jól tudtam közlekedni, meg tudtam figyelni a táblákra, de az elmúlt 2 órámban sok volt ez a nagyobb városban való vezetés. Volt már, hogy átvitt a városon azért, hogy átmenjünk egy faluba, ami attól nem messze van, viszont szinte csak főutat érintettünk a városon belül, és azért ott nem a legnehezebb vezetni.

2021. máj. 25. 17:04
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kb ugyan így voltam. Aztán elsőre átmentem. Ne add fel, figyelj jobban. Ha meg annyira bunkó az oktató, ott kell hagyni és keresni normálisat.
2021. máj. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Én is ilyesmi voltam, aztán szintén átmentem elsőre. Aztán más tészta, hogy most meg gyomoridegem van, ha autóba kell ülni, és félek a forgalomtól, mert sem a KRESZ-ben nem vagyok biztos, sem az autókezelésben, de mondjuk parkolni sem igazán tudok. Sajnos többet kéne gyakorolnom, csak ideges vagyok az a baj. 2 éve van jogsim.
2021. máj. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#7#

Te is tudod, "gyakorolni kellene"

Az oktató mellett csak minimális tudást szereznek a tanulók, ami arra elég, hogy egyedül gyakorolhasson tovább. Az oktató melletti tanulás kb arról szól, hogy tudja a tanuló mi történik körülötte, ne okozzon balesetet, sok ezer kilométert kell még vezeti ahhoz, hogy rutin is legyen.

2021. máj. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!