Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítványhoz (B) az orvosi...

Jogosítványhoz (B) az orvosi alkalmasságira is igaz-e a "§veszélyhelyzet" általi érvényesség-hosszabbodás, vagy csakis az okmányérvényességre és az alkalmasságira nem?

Figyelt kérdés

Már agyon túrtam a guglit, ami így most nem volt a barátom. Amit leginkább találtam, az alkalmasságiról mindenkori tudnivalókat, a "§veszélyhelyzet általi érvényesség-hosszabbodás" pedig túl általánosan volt meg.

Nekem az alkalmassági dátum '21.02.08-án lejárt, az okmányérvényesség vége pedig '21.09.02. Ha nem lenne a képben se "§veszélyhelyzet", akkor lenne alap, hogy legkésőbb februárban elmentem volna hosszabbítani, mert a máskori igazság az, hogy »vezetni úgy lehet, ha az alkalmassági(/minden) is érvényes, ill. csak azért van több dátum (az előlapi a legkésőbbi), mert azok között is lehet vele belföldön személyazonosságot igazolni (de csak erre jó a jogsi az alkalmassági lejárta után)«, mindezt tudom, hogy máskor ez van.

De IDÉN (§veszélyhelyzettel együtt) mi a helyzet? Ma (miközben az utsó dátumom, 09.02. még rendesbe' se jött el, de 02.08-a az rendesbe' már lejárt [volna vagy tényleg?]), szabályosan vezetek-e, vagy nem? Ez pont azon múlik, hogy az orvosi alkalmasságinak az érvényességét is érinti-e a "§veszélyhelyzet általi érvényesség-hosszabbodás" vagy nem. Szóval?



2021. máj. 26. 14:49
 1/2 A kérdező kommentje:
(vagy az egésztől függetlenül is menjek azért mostanában, mert akkor nem nyáron bajlódok ezzel?)
2021. máj. 26. 14:57
 2/2 krwkco ***** válasza:

A 500/2020. (XI. 13.) Korm. rendelet szerint

" a magyar hatóság által kiállított, Magyarország területén hatályos, lejáró hivatalos okmányok" érvényessége hosszabbodik meg. Érthetetlen módon ki van emelve a forgalmi engedély.

De a 2020. évi LVIII. törvényből az látszik, hogy alapesetben ebben benne lenne a katonai légialkalmassági bizonyítvány is. Akkor már miért lenne kihagyva a jogosítvány?

2021. máj. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!