Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50-es robogó a városba - mit...

50-es robogó a városba - mit vennétek? Piaggio Liberty vs Aprilia Scarabeo?

Figyelt kérdés

Adott a téma: fizetős megint a parkolás, nekem meg a f... fütyülőm kivan azzal hogy megint a semmiért fizetek, és sajnos minden nap van munkámból adódóan szükségem a belvárosban járműre, akivel parkolnom is kell. A dugóból is elegem van, úgyhogy 50-es robeszt szeretnék venni ameddig nincs meg az A-s jogsim, idei szezonra. Kb 200-250 ezret szánnék rá.


Nyilván ismerem a tuti tippeket, Honda Dio, Aprilia SR, satöbbi.

Mind egy kutya - nekem mégis az lenne a kérdésem: melyik az az ötvenes, ennyiért megkapható robogó, ami amellett hogy megbízható, viszonylag kényelmesen használható (azaz mondjuk 60-as tempóra képes, ha épp főúton megyek)?


Én a 2T-s Piaggio Libertyvel szemezek, mert nagyobb kereke van az átlag ötvenes gépezeteknél, és kicsit kevésbé ronda mint egy Aprilia Scarabeo.


Ezzel van esetleg tapasztalat? Mennyire drága a fenntartása, mire érdemes figyelni?



2021. máj. 27. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Yamaha Aerox. Egyébként 40 a maximális megengedett ezekkel.
2021. máj. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, 40 a minimális megengedett... mind tudjuk, hogy ez mennyi embert érdekel, amikor tolnak le hetvennel az autók az úton.
2021. máj. 28. 07:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Én libertyt vennék, de négyüteműt. Van itthon 3 is, jó kis motor, mondjuk ezek 125-ös motorok.
2021. máj. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3: Köszi!

Hallottam olyat, hogy a négyütemű 50ccm motorok azért rosszabbak, mert lassabbak mint a 2T-s konstrukciók. Van ebben igazság? Én csak ezért a 2T-t nézem. Nyilván nem én akarok lenni a Váci királya az ötvenes kis bolhámmal, de minél jobb teljesítményt szeretnék, mert tudom, milyen a közlekedési kultúra itt Budapesten: aki lassú, az dögöljön meg.

2021. máj. 28. 08:55
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja, csak most nézem, hogy neked a 125-ös van. Legszívesebben én is azt vennék, de úgyis csinálom már a korlátlant, csak valami ideiglenes kell :)
2021. máj. 28. 08:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, ha csak ideiglenesen kell lehet tényleg jobb a 2t... Falun csakcsa elmegy a 4t, de városban már letolnak az útról.

Egyébként mentem már 4t 50-essel is, vitte a 60-at az én 70 kilómmal... Mondjuk elég nehézkesen.

2021. máj. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!