Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lejárt műszakival autóval...

Lejárt műszakival autóval hazavezethetek?

Figyelt kérdés

Ugyebár most veszélyhelyzet van, és meg van hosszabbítva a lejárt műszaki is.


Használtautót akarok venni, aminek áprilisban lejárt a műszakija. Miután megkötöttem az adás-vételi szerződést, hazavezethetek vele?


Tudom, hogy utána el kell vinnem műszakiztatni, mivel tulajdonosváltás történik és az átíráshoz kell, hogy műszakis legyen, különben nem állítják ki az új forgalmit.


Valamint megköthetem úgy rá a KFGB-t, hogy le van járva a műszakija? Ugyebár csak úgy tudok hazavezetni vele, ha után kötök rá KGFB-t.



2021. máj. 29. 19:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Ha adás-vételi után kötök rá KGFB-t *
2021. máj. 29. 19:06
 2/4 anonim válasza:
56%
Ha jól emlékszem hivatalosan nem, de kétlem hogy a rendőr belekötne főleg ha papírod is van arról hogy aznap vetted.
2021. máj. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
Nem kell muszakira... meg 2 honapig
2021. máj. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, vezetheted.

Ezt küldte nekem az ügyfélkapu:

"Tájékoztatjuk, hogy a 2020. november 4. napján életbe lépett veszélyhelyzet ideje alatt lejáró, a forgalmi engedélybe bejegyzett műszaki érvényesség a veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig érvényes.

Ezt az új érvényességi időt a nyilvántartásba nem kell bejegyezni és az okmányon nem kell feltüntetni. "

2021. máj. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!