Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van lényegi különbség a két...

Van lényegi különbség a két kút benzinje között?

Figyelt kérdés

Nyáron a hobbiautómmal járok mint napi használós.

Eddig csak OMV-n és Mol-on tankoltam bele.

A másik autóm egy Suzuki Swift, azt mindig ott tankolom ahol a legolcsóbb benzin, jellemzően az Auchan kúton.

Soha nem volt tőle baja, bár valóban egy igénytelen autó, miért is lenne.


Most azt számolgattam, hogy a hobbi autómat ha ott tankolnám akkor havi átlag 8 ezer forintot spórolhatnék.

Nem szeretném ha ez a "nagy spórolás" később csak problémákat okozna, de nem szeretnék azért 8 ezerrel többet fizetni, hogy elmondhassam "én csak itt meg csak itt tankolok".

Kicsit az van a fejemben, hogy a Mol és az OMW kút ugyan azt adja mint az olcsóbb kutak, csak az ők drágábban.

(mint a kínai cipő Nike felirattal és nélküle)


Lehet tévedek, és nincs igazam, van egy gondolatom ami lehet, hogy hülyeség.

Aki csak hőbörögni akar, hogy egy hobbi autón mit akarok spórolni a benzinnel az inkább ne is írjon, mert nem az a kérdés, hogy mi a véleményetek erről hanem hogy van e a kutak között lényegi különbség.

Illetve ez a hobbi autó nem egy OT SL500 szóval én a kisemberek szintjén hobbi autózok, ezt kell megérteni.

És ismétlem nem az a kérdés, hogy spóroljak e az üzemanyagon, hanem hogy megéri e pl. havi 8 ezerrel többet fizetni, a jobbminőségűnek mondott benzinért, vagy parasztvakítás?



2021. jún. 3. 06:23
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Nyugodtan tankolhatod az auchan-on, semmi baja nem lesz.

Nem azért olcsóbb, mert rosszabb minőségű, hanem mert nincs shop, nincs kutasfiú stb.

2021. jún. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Nem építettek olcsóbb benzint lepárló üzemet ugyanonnan jon mind. Szabvány van megfelel mindig tehát az adalék is megfelelo.


Az Auchan kút erdekes mert ott annyira zárt minden hogy nagyobb eséllyel kapsz minőségi benzint mert lopni megcsapolni nem tudják.


A márkás kut jó a hitednek, mert ha valami többe kerül esetleg szebb a matricája...

2021. jún. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előírásoknak a legolcsóbb benzinnek is meg kell felelnie. Van egy minimum mérce minőségben, amit minden üzemanyagnak meg kell ugrania, tehát ha károsan rossz minőségű lenne, nem adhatnák el. Amúgy Magyarországon a kutak többsége a MOL finomítójából veszi az üzemanyagot, csak az adalékolásban térnek el.
2021. jún. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem egy korosabb autónál csak az nem mindegy, hogy E5 vagy E10 benzint tankolsz bele. Van olyan autó, amibe nem javasolják az E10 benzint, de ha a tiéd nem ilyen, akkor tökmindegy, hogy hol és mit tankolsz bele.
2021. jún. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%
Jóval magasabb az oktánszám, és alacsonyabb az “alkohol” tartalom.
2021. jún. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A linket lefelejtettem

[link]

2021. jún. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az OMV a MaxxMotion 95/100 ÜZEMANYAGOT NEM A MOL-tól veszi, a SCHWECHATI FINOMÍTÓBÓL JÖN.
2021. jún. 9. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És ? Akkor mi van ha onnan jön ? Semmi eltérés nincs, éltem Ausztriában tankoltam osztrák benzint semmi eltérés.

Annyi van hogy budapesti vagyok és hazafelé a kocsim kevesebbet eszik, de nem az osztrák benzin miatt hanem a nyugati széljaras és azert mert Bécs magasabban fekszik. Az oda vissza kör esetén már egyeztek az értékek.


Így teljesen mindegy honnan van a benzin.

2021. jún. 9. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!