Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek nagy butaság...

Szerintetek nagy butaság lenne jobb kormányos autó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kint élek külföldön évek óta és van egy viszonylag nagyobb értékű autóm. A probléma csak az, hogy haza szeretnék költözni és jelenleg Írországban élek tehát ebből adódóan jobbkormányos az autó. Viszont mivel az autó viszonylag nagyobb értékű nem szeretném sem itt hagyni sem vesződni az eladásával. Nem olyan keresett típus . Amúgy is az évek során a szívemhez nőtt ezért arra gondoltam haza viszem. Viszont rengeteg előítélet övezi a jobbkormányos autókat. Városban lenne úgy 40%-ban használva a többi 60%-ban pedig Ausztriába járnék ki nagybevásárlásokra (Győri vagyok) . Szerintetek hosszú távon mennyire élhető egy jobbos autó otthon? Voltam vele otthon már de csak pár hétre addig semmi kellemetlenséget nem tapasztaltam . Nem vagyok egy előzgető típus viszont ha kell akkor sem hiszem ,hogy nagy hátrány lenne max nem az előzni kívánt jármű seggéből kell indulni . Szóval mit gondoltok?


2021. jún. 3. 22:12
 1/10 Beviz Elek ***** válasza:
23%
Egyáltalán nem butaság, vidd haza nyugodtan.
2021. jún. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát tudod milyen kényelmetlenségekkel jár, ezt meg el kell döntened, hogy vállalod vagy sem.
2021. jún. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem ajánlatos. Add el szerintem, akkor is, ha nehéz megvállni tőle. Biztos találsz ugyanolyat vagy jobbat ugyanannyi pénzért itthon, balkormányosban. Ha feltételezéseim igazak, kint drágábban el tudod adni, mint amennyibe itthon kerülne egy ugyanolyan.
2021. jún. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Crisopher ***** válasza:
100%
Szerintem elég sok gondod adódna belőle. Eleve nem az úttest közepéhez, hanem a széléhez ülnél közelebb. Ebből kifolyólag előzésnél ez igenis gond, mert nem tudsz kilesni mondjuk egy kamion mögül, hanem gyakorlatilag teljesen át kéne húznod az autót a másik sávba, hogy egyátalán lásd, jönnek-e szemből (ez pedig hadd ne részletezzem miért nem ajánlatos). Szóval lennének vele problémáid a hétköznapokban.
2021. jún. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mint írtam is, hogy nem szoktam előzgetni ha pedig előzésre is kerülne sor akkor sem a másik seggéből kell megkezdeni hanem le kell maradni kicsit
2021. jún. 3. 23:49
 6/10 krwkco ***** válasza:
100%

Néha nem előzni kell, hanem az úton állót kikerülni.

De a jobbkormányos autókra fel szoktak rakni egy előre néző "visszapillantót".

A műszaki vizsgához új asszimetrikus tompítottak kellenek és a fehér tolató-, és a piros ködlámpának is a megfelelő oldalon kell világítania.

Amíg a régi tompított van benne, vakítani fog.

[link]

2021. jún. 4. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Beviz Elek ***** válasza:
0%

#3

A feltételezéseid nem igazak.


#4

Lemaradsz, kinézel, ha szabad az út akkor előzöl. Nehezebb, több helyre van szükséget, de nem kötelező a másik seggére tapadni és vakon átcsapni a szembesávba.


#6

Az előre néző tükörről nem hallottam, de egyébként igen, balkormányosból lámpa és a ködzárót kell a túloldalra is berakni ha most csak az egyik oldalon van.


Én évekig Angliában használtam balkormányost, itt egyszerűbb mert rengeteg az autópálya és dual carriageway, nem igazán kell átmenni a szembesávba. 2x1 sáv esetén ha egy teherautó lerobban vagy félreállt pakolni akkor időben kell kapcsolni, messzebb megállni és úgy kell nézni hogy jön-e valaki. Meki, reptér, munkahelyi belépőkártyás parkoló kellemetlen tud lenni, de az otthoni politikai helyzet és a dögöljön meg mindenkinek is a kva anyja hozzáállás miatt úgy sem maradsz sokáig, emiatt nem érdemes eladni az autót.

2021. jún. 4. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Unokatesóm ilyennel jár, megszokta és semmi gondja nincs vele.

Eleinte gondolkodott egy kamerán a bal oldali visszapillantóra, de végül nem lett belőle semmi és már annyira hozzászokott, hogy könnyedén tud így vezetni.

2021. jún. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
én kamionnal gyakran járok angliába, borzalmas a másik oldalon ülni... Minden sávváltás életveszély, ez autónál még nem olyan gáz, de országúton lehetetlen előzni... Ha annyira ki akarod dugni a fejed hogy láss valamit ,mint balkormányossal, már a szembe sávban vagy, ha kanyarog az út vagy fák vannak a szélén akkor jobb oldalt se fogsz látni, és hazáig követheted a traktorokat vagy a nyugdíjasokat akik 60-al mennek :D
2021. jún. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előzni nem akarom-nem akarom kérdés, forgalmi helyzet adhajta hogy kell-e előzni vagy kikerülni pl út szélén álló buszt, teherautót amiről rakodnak stb. Vagy feltartod a forgalmat vagy veszélyesebb helyzetekbe keveredsz amiatt, hogy nem tudsz kinézni az álló jármű mögül anélkül, hogy nagyon átmész a másik sávba. Nem tudom mit kell erőltetni egy bal kormányosra tervezett közlekedésben egy jobb kormányos autót. lehet vele menni, de sose lesz olyan egyszerű vele közlekedni, eladni meg nem fogod tudni értékén, csak jóval nagyobb bukóval ha egyáltalán lesz aki meg akarná venni. Minden autó eladó lesz egyszer... Add el kint, vegyél itthon másikat.
2021. jún. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!