Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Árt a robogómnak ha nagyon húzom?

Árt a robogómnak ha nagyon húzom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 100as robogóm.Gyakran megyek ki vele a dunapartra. Néha eléggé húzom neki.Ez baj? Nem mindig de gyakran előfordul hogy eléggé húzom. de nem úgy hogy gyorsan megyek vele.hanem ha pl van egy domb akkor ott hirtelen gázzal húzom neki.A kerék sokszor pörög ki emiatt.A motornak ez árt? 2 ütemu a motor.bocsi hogy hülyén fogalmaztam el. Nem tudtam ennél érthetőbben leírni😅

2021. jún. 5. 18:31
 1/9 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%

A gumit koptatod. Ha biztosra akarsz menni, figyelj a szíjra, figyeld az olajszintet és rendeltetésszerűen cseréld az olajat.

Érdemes kicsit olajosabb keverékkel is járni.

2021. jún. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha foglalkozol vele, mármint karbantartás, akkor nem.

Ezeket a motorokat magas fordulatszámra tervezik, ugyanúgy ahogy egy choppert alacsonyra.

Semmi baja nem lesz.

Egy chopper is le adja a nyomatékot akkor is, ha olyan lassan pörög, hogy meg tudod számolni, mennyit pörög a főtengely.

Ezeknek pedig a magas fordulatszám az ideális.

2021. jún. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat😁Akkor már nem fogok félni hogy baja lesz a motornak ha húzom:)Bár nem egy mai darab azért is kérdeztem csak nem írtam ezt le.Malaguti f12 phantom.
2021. jún. 5. 19:26
 4/9 anonim ***** válasza:
Az lehet hogy amtor igen (de nem), erre van tervezve, de a hajtáslánc nem🤷‍♂️
2021. jún. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%

Ez a motor és a hajtáslánc úgy van kitalálva, hogy a nyélgázas gyorsításokat simán bírja.


Na most ha kipörög a kerék akkor még kisebb rajta a terhelés mintha nem pörögne ki.

2021. jún. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A kétüteműnek húzni kell, az olyan.

Az olajozással ne legyen baj, meg legyen menetszél.

2021. jún. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Ez igaz, a kétütemű rendkívül nyomatékszegény alul. Gondolj csak egy T5-ös Pannoniára, nagyon nyomatékosnak tűnik de 60-nál többet nem nagyon mész vele, amit egy 70 köbcentis simson is lazán hoz. Ráadásul élettartamban sincs köztünk nagy különbség.
2021. jún. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én egy föld úton mindig teljes gázzal indulok el, mondjuk azért mert máshogy nem indulna el XDXD
2021. jún. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek így utolag is😅 Akkor mostmár nem dogok arra gondolni ha nagyon húzom hogy ne legyen baja a motornak😁.

8#földúton én is teljes gázzal indulok el mivel ott kipörög elég sokáig..Csak aszfalton nem mertem húzni mert ott nem mindig pörgött ki..Bár ha teljes gázzal húztam igen.De földuton sokkal jobban gyorsul.

2021. jún. 16. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!