Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire éri meg platina...

Mennyire éri meg platina gyertyákat venni autóba?

Figyelt kérdés
Van egy Rover 200-am, 1 éve cseréltem benne gyertyákat de lehet meg fogják adni magukat. Érdemes lenne venni platina gyertyát? Illetve, hézagot lehet állítani a platina gyertyákon?
2021. jún. 6. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Inkább kilóméter függő. Szerintem ne állítgass gyertyát, inkább vegyél gyárilag előírt gyertyát, és előírt kilóméterenként cseréld. Ha meg mindenképp tartós gyertyát akarsz venni, akkor iridiumost vegyél. Azt 100-110 ezrenként elég cserélni.
2021. jún. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Olyat vegyél bele, amit gyárilag előírnak neki. Ne a webshopokba nézd meg, hogy mit ajánl, mert ott rosszat is írhat. Pl. van egy alfa aminek paraméterei megegyeztek az olcsóbb Bosch gyertyával is, ezért azt rakták bele, erre szétégett a gyertya és kuka a motor, mert belemegy, de nem elég jó anyagból készült a motor hőfokához és tönkretette a motort.
2021. jún. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Ez nem simson/wartburg/trabant/lada, hogy a gyertyahézagot állítgatni kelljen.
2021. jún. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
egy platina gyertyának csak jobb a minősége nem? Most ridex gyertya van benne valami 650ft-ra jött ki darabja. Lehet hogy már szar, remélem nem baszta szét az autót
2021. jún. 6. 22:51
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

iridium hegyű gyertyákat vegyél. hatezer darabja, százezret simán elmegy. az én kocsimban ez van.

(a gyári garnitúrát 110e km után cseréltem)

nem kell hozzá nyúlni százezerig, az biztos.

2021. jún. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amelyikben gyárilag nincs iridium vagy platina gyertya (mindkettőnek cca. 100e km a csereperiódusa), abba felesleges megvenni.

Mint ahogy felesleges volt megvenni a noname szar Ridex gyertyákat is! Vegyél bele pl. NGK-t (de felőlem lehet Denso, Bosch, Beru is), csak valami normális gyertya legyen az, komoly cégtől (Ridex csak egy kínai szarokat csomagoló cég). És utána a megadott kilométerenként cseréld őket.

2021. jún. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oksa. Köszöntem. El kezdett rángatni kigyorsításkor az autó főleg hidegen és alacsony fordulaton csinálja, magadon egyáltalán nem. Olyankor mivan?
2021. jún. 7. 13:40
 8/9 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
gyújtáselosztó
2021. jún. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszöntem szépen akkor rá lesz nézve. További szép napot
2021. jún. 7. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!