Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem minden autót lehet vontató...

Nem minden autót lehet vontató rúddal vontatni?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy ha nem működik a fék az autón akkor csak vontató rúddal lehet haza vontatni vagy tréler.

Nos az autóm kézi könyvében az van írva vontatásnál, hogy "Vontató rúddal vontatni tilos a járművet."


Miért írnak bele ilyet?

Milyen esetek lehetnek, mikor nem szabad vontatni rúddal?

Más kocsiknál, szoktam látni elől ilyen parittya szerűséget ami olyan mint a spanifer. Azt hogy hívják? Hova rögzítik fel?


Skoda Felicia 1.3 1998 ferdehátú. Elől betekerős vonószem van.



#vontatás #Skoda #Felicia #vontatórúd
2021. jún. 7. 01:04
 1/4 anonim ***** válasza:
mert ha satufékez a vonó jármű, akkor a merev rúd esetleg tönkreteheti a nem erre kialakított karosszériát.
2021. jún. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a személyautók többségén nincs kialakítva a vonórudas vontatás lehetősége sem.
2021. jún. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért lehet mert egyes autók elején a nyúlvány nem erre van kialakítva hogy egy erőteljesebb fékezésnél kibírja azt a nyomást amit kap és emiatt benyomódhat az egész nyúlvány nagy károkat okozhat az autón. Egyébként ha ennyire nagy a gáz hogy vonórúd kell akkor inkább tréler mert az jóval biztonságosabb. Én sima köteles vontatást is inkább trélerrel helyettesíteném főleg ha nagy távolság van tehát 10-20 km nél több esetleg egy forgalmas útvonalon akkor jobb a tréler.
2021. jún. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A nyúlvány egyben ütközés elnyelő is. Ezért hirtelen fékezésnél összecsukódik, mint a harmonika.
2021. aug. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!