Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nem talaltak a szerelok...

Ha nem talaltak a szerelok nyomot hol folyhat el az olaj es a viz akkor tutira hengerfejnel van a problema?

Figyelt kérdés
bkd motorkodu 16 szelepes audi a3 rol van szo.. indikatoros vizsgalattal nem mutathato ki a co2 jelenlete a hutovizben. 200 km enkent 1 deci folyadekot kell utanatolteni, es 2000 km kent fogy el kb fel liter olaj. a kocsit menettulajdonsaga jo.. allitolag hengerfejrepedes lehet latatlanban mert erre a ,,bkd ra az a jellemzo..”

#hűtővíz #olajfogyás #BKD #hengerfejesseg
2021. jún. 8. 00:02
 1/5 Beviz Elek ***** válasza:
91%

Nem tutira. Az olaj lehet hogy egy kopott szelepszár szimmeringnél/gyűrűnél/turbonál tűnik el, a radiátoron pedig lehet egy hajszálrepedés ahol csak meleg motornál jön ki a víz és a forró radiátorról pedig rögtön el is párolog.


Persze ha megnézed az A3 fb csoportot akkor meglátod hogy mennyire szidják a srácok a bkd motort (mert tényleg reped), én kezdésnek papot hívnék ahhoz a kotlákhoz, hátha tud csodát tenni és nem költöd rá a gatyádat is.

2021. jún. 8. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha hengerfejes lenne az autó, azt a kipufogócsőnél az esetek 90 százalékában már jó előre észreveszed...vélhetően tehát nem hengerfej
2021. jún. 8. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Audi, hát téged se irigyellek.

Egy kollégámat annyira kikészitette már hogy felidegesedett és nyomta neki őrülten és neki csapódott egy villany oszlopnak.

Nem kellett javitani többet.

2021. jún. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az olajfolyás lehet szelepszéárszimmering probléma is, akár turbónál is eltűnhet, sok eshetőség van. Én elvinném más szervizekbe is átvizsgálásra. A hűtőfolyadék akkor is eltűnhet ha ki van lazulva az egyik bilincs a vízcsőnél valahol. Nálam is volt ilyen fél évig nem találta senki a hiba okát, nem láttunk nyomot hol tűnik el. Egy márkaszervizbe vittem az autót más problémával mert a szerelőm aki ezzel foglalkozott tanácsolta hogy vigyem el oda mert ott van erre speciális eszközük, elvittem és mondtam ott a szervizben hogy ha már úgy is ott van az autó akkor nézzék meg miért tűnik el a hűtőfolyadék. Pár órával később felhívtak hogy csináltak nyomás próbát, minden jó viszont az egyik cső végnél a szorító bilincs nem szorít annyira mint kellene és nyomás alatt oldalt kiengedi a vizet ami rögtön elpárolog mert ott minden elég hamar átmelegszik, viszont Ők így nyomás próbával egyértelműen látták hogy ott enged bár minimálisan, de azért van az hogy 200-300 km után már 1-2 deci elmegy mert szépen lassan kiszivárog és ezáltal nincs elég nyomás sem ami nem igazán egészséges. Arra annyit mondtak hogy tesznek fel rá új bilincset és ennyi, mert minden más jó az autón.

Nálam olajfogyasztással nem volt soha probléma.

2021. jún. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
valaki tud szabolcsban jo szerelot?
2021. jún. 9. 08:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!