Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok a moto GP-ben...

Mit gondoltok a moto GP-ben Valentino Rossi idei teljesitmenyerol illetve a tovabbiakrol?

Figyelt kérdés

Mi lehet az oka a gyenge teljesitmenynek, a kor? Vagy a motor nem az igazi? Illetve latjuk meg valaha legalabb dobogon?

Lenyegeben sokszor kozepmezonyben szerez rajthelyet iden, majd 3 korrel a rajtot kovetoen 4-5-6 helyet is bukik akar. Mi lehet ennek az oka?


2021. jún. 9. 10:20
 1/2 anonim ***** válasza:
82%
Az, hogy 42 éves. Ilyen szinten ez már öregnek számít, akár MotoGP, akár F1 a kérdés. Én úgy vettem észre, hogy ilyenkor is tudnak egy stabil jó teljesítményt produkálni, néha egy-egy villantást mutatni a hajdani énjükből (lsd Schumacher Monaco időmérő 2012), mivel tapasztalattal egy darabig még be tudják tömni a hiányosságokat, romló reflexeket, lassuló gondolkozást (itt tényleg csak néhány százalékos eltérésről beszélünk, de az pont elég ezen a szinten), néha viszont egy-egy hiba is becsúszik ilyen idősen, ami abszolút kezdő hibának tűnik (lsd. Kimi Räikkönen 2021 Portugália balesete). Joey Dunlop is ilyesmi idősen (igaz, ő 48 volt) hibázott akkorát, hogy nem élte túl. Az ember szervezete nem tud 35-40 után olyan szinten maradni, mint előtte. Nyilván a Yamaha sem tökéletes, de hidd el, korábban is voltak "nem tökéletes" motorok alatta, amikkel jobban teljesített. Szerintem láthatunk tőle még dobogót, akár győzelmet is, de szerintem több világbajnoki címet már nem fog szerezni, mert szerintem még ha lenne is kiemelkedően jó csapat, nem őt igazolnák, hanem valamelyik fiatalt. Szerintem. Aztán majd kiderül. Az is könnyen lehet, hogy 2021 végén nyugdíjba vonul MotoGP-től.
2021. jún. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Idős, ez tény, nyilván romlik emiatt a teljesítménye. Dobogója már nem lesz, egyetlen futam maradt a MotoGP-s pályafutásából: Valencia. Ez után a verseny után a Doki már nem fog világbajnokságon indulni. Más motorral akkor sem mehetne ha még maradna, mert a Yamahával megegyeztek/aláírt, hogy a pályafutása végéig ezzel a gyártóval megy.
2021. nov. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!