Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire nehéz megtanulni...

Mennyire nehéz megtanulni Budapesten közlekedni váltós autóval?

Figyelt kérdés
Őszinte leszek, már lassan 4 éve van jogosítványom, de nemnagyon vezettem. Apám automata kocsijával szoktam néha közlekedni, de sajnos az nem olyan, Pestre nagyon be se merészkedtem.

2021. jún. 11. 06:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

-Menj be Pestre automatával

-Idézd fel a tudásod egy manuális autóval

-Ha már magabiztos vagy vele, azzal is minden gond nélkül be fogsz tudni menni

2021. jún. 11. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A táblák, szabályok ugyanazok, mintha automata váltóssal mennél. Hogy azokat gyorsan értelmezni tudd, az autó kezelése már nem szabadna, hogy gondot okozzon. Gyakorolj manuális váltóssal kisebb településen, utána mehetsz a dzsungelbe.
2021. jún. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Több százezren csinálják ezt nap mint nap, szóval nem túl nehéz.

De meg kell próbálni, aztán meglátod, hogy neked hogy megy.

2021. jún. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Ezt kétfelé kell bontani. Egyrészt, mennyire nehéz megtanulni vezetni manuális váltós kocsit? Az emberek többségének azért sikerül, ha minimális érzéked van hozzá, menni fog. Másrészt, mennyire nehéz Pesten tanulni? Ismertem olyan embert, aki nem volt hajlandó itt vezetni egyáltalán. Túlzsúfolt a város, sok az idegbeteg, nagyon sok az inger. Szerintem kell egy 5-6 év, mire úgy rendesen belejön valaki. Addig pedig óvatosan, ne vállald túl magad, inkább tarts nagyobb követési távolságokat. Ja és ne mondj le mindig az elsőbbségedről, gyakran pont a felesleges udvariaskodás vezet balesetveszélyes szituációkhoz.
2021. jún. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Feleségem kb 40 gyakorlati óra utan levizsgázott Bp-n. Ebben benne van, hogy az első 20 órát egy fahszkalap oktatonal csinálta, aki semmit nem tanított csak lebaszta mindenért.

Emellett én kivittem néha esténként üres parkolókba, rampára a kuplungkezelést gyakorolni.

Ha jogsi után 4 évig nem is vezettél kezi valtóst, akkor azt mondanám vezess 1 hónapig minden nap kis forgalmú utakon, hogy hozzaszokj.

2021. jún. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Millióknak sikerült már az elmúlt évtizedekben.
2021. jún. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz. Nagyon keveseknek sikerült. Kb. másfél milliónak.
2021. jún. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 évig jártam Budapest belvárosába napi szinten manuális váltós autóval. Oké hogy folyton váltogatni kell meg kuplungolni állandóan de simán meglehet szokni és ha hozzászokik az ember már észre sem veszi a dolgot. Egyszer mentem automata váltós autóval BP-re mert a sajátom szervizbe volt és kölcsön kértem tesóm automata váltós autóját. Azzal jóval kényelmesebb volt ott araszolni de egyben furcsa is mert a manuálishoz voltam szokva és csak teherautóból vezettem korábba automata váltóst ami picivel másabb mint egy személy autó.
2021. jún. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl nem okozott gondot. Mondjuk én folyamatosnak tekinthetően vezettem mindig is
2021. jún. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"közlekedni váltós autóval?"

Az emberek 99,9 százaléka váltós autóval közlekedik, váltó nélküli autó nagyon kevés van.

2021. jún. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!