Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2025-re megindul Németországba...

2025-re megindul Németországban a közelmúltban talált, hatalmas mennyiségű lítium kitermelése. Mennyire fog ennek hatására csökkenni az elektromos autók ára?

Figyelt kérdés

2021. jún. 15. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Semennyire, örülnek majd, ha a növekvő kínálatot ki tudják majd elégíteni.
2021. jún. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
A lítiumot elmebetegek kezelésére is használják, úgyhogy be is vehetik
2021. jún. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Eladják Kínának az egészet.
2021. jún. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 D. Brasco ***** válasza:
81%

"Mennyire fog ennek hatására csökkenni az elektromos autók ára?"


Semennyire!

2021. jún. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az laza lenne. Kitermelik Németországban a lítiumot, elküldik Kínába, onnan meg vissza a kész akkut. A szállítási és adminisztrációs költség miatt biztosan megéri valakinek.
2021. jún. 15. 14:55
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az autók ára nem attól függ - sosem attól függött -, hogy mennyibe kerül a nyersanyag vagy akár az előállítás. Ennél sokkal összetettebb a dolog, és a legfőbb összetevő nem a nyersanyagár, hanem hogy mit tud / akar / fog a vevő megfizetni.

Mivel jelenleg egyre erősebb a környezetvédelem, a környezettudatosság marketingje, és ez csak tovább fog nőni, így biztos lehetsz benne, hogy egy centtel sem fog csökkenni az elektromos autók ára.

Egyre nagyobb lesz rájuk az igény, amit örülnek, ha ki tudnak elégíteni a gyártók. Bolondok lennének olcsóbban adni azt, amit drágán is el lehet adni.

2021. jún. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt tessék megérteni, hogy nem az elektromos autók ára fog lemenni, hanem a belső égésű motoros autók ára fog felmenni.
2021. jún. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Érthető. Viszont azért annyira csak lekéne neki mennie, mint egy mostani vadi új belső égésű motoros autóé. Most egy konkrét példa:


új benzines Opel Corsa 4,4 millió forint.

új elektromos Opel Corsa 10,7 millió forint.


Ki a rák vesz meg egy elektromos Opel Corsát??? Pláne ennyiért? Nem nonszensz ez egy kicsit?

2021. jún. 16. 10:46
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem túl rég olvastam olyan hírt (nem tudom igaz -e, csak a szalagcímet olvastam), hogy valakik (nem emlékszem, de konkrétan meg volt nevezve milyen nemzetiségű tudósok) rájöttek, hogyan lehet a tengerek vizéből (ahol sokszor annyi lítium van, mint a szárazföldön) kinyerni a lítiumot.


Ez jó hír (ha igaz), mert kevésbé túrják majd szét a bolygót, de ettől sem lesz olcsóbb az autók ára. Talán a gyáraknak olcsóbb lesz a nyersanyag, de úgyis csak a hasznot nézve fogják a kész terméket (mármint az akkukat) gyártani, amit az autó gyártók többsége kész termékként vásárol, így semmi nem változik azon kívül, hogy a kereslet-kínálat törvényeinek megfelelően ha nő a kereslet (ami a környezetvédelem erősödése miatt várható), akkor lehet árát emelni is...


Tudom, ez így furcsán hangzik első körben, de akkor is így van ez a kereskedelemben. Bár a józan ész azt diktálná, ha valamiből többet vesznek, akkor a tömegtermelés miatt csökkenthető az ára, ami a gyártói oldalon igaz is (lehet), de ha van valamire kereslet, akkor lehet annak szemtelenül emelni az árát, mert ha keresik, akkor kell nekik, azaz fizetnek érte többet is... Legalábbis a kereskedelemben így gondolkodnak...

2021. jún. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Erről olvastam én is. Szaúdi tudósok.
2021. jún. 16. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!