Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Unix és Bárdi a szerelőkkel...

Unix és Bárdi a szerelőkkel közösen veri át az embereket?

Figyelt kérdés

Többször tapasztaltam, hogy az adott autószerelő ragaszkodik a fenti két üzlethez. Hozott alkatrészre nem vállalnak garanciát még akkor sem, ha cikkszám szerint ugyanarról van szó. Például az alkatrészek.hu-ról.

Jól értelmezem, hogy a szerelőknek járó kedvezménnyel magukhoz csalogatják a szerelőket, hogy azok az alkatrészeken is keressen jó sok pénzt? Így a két cég jól jár, mert ott vásárolnak a szerelők. A szerelők is jól járnak, mert az alkatrész árak majdnem fele is az övék. Az ügyfelek nem járnak jól, mert szinte dupla áron kapják az alkatrészt.



2021. jún. 15. 22:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
teljesen jól látod
2021. jún. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%

az unix és a bárdi a leggenyóbb alaktrész kereskedő cég


A listaáraik nekika legmagasabbak, tehát ha valaki az utcáról bemegy az pofátlanul magas árakkal szembesűl

Azoknak a szervízeknek adják jelentős kedvezménnyela cuccokat akik szerződnek velük


Sose szoktam tőlük alkatrésut venni


Érdemes keresni egy az autód tipusára specializálodott kisebb céget, ott tuti olcsóbb és általában barátibb is a vásárlás

2021. jún. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%
Szabadpiac van, vegyél máshonnan akkor.
2021. jún. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Szólásszabadság is van, ugye?
2021. jún. 15. 22:28
 5/27 anonim ***** válasza:
65%

Ha nem tetszik, mehetsz más szerelőhöz vagy megszerelheted akár magadnak is.


Nagyon bírom ezeket az ügyfeleket, akiknek hozzáértésük nincsen, de azért okoskodnak, hogy mit honnan kellene beszereznie a több mint húsz éve szakmában dolgozó mesterembernek.


Csak hogy egy konkrét esetet mondjak, mi szokott lenni a baj az ilyen hozd magad típusú alkatrészekkel.


Ügyfél megveszi az olcsó, utángyártott alkatrészt. A szerelő előre betervezi, hogy akkor holnap délben nekiáll, 2 óra alatt meglesz mindennel. Meghozza az ügyfél az alkatrészét. Hát ez nem jó. Rossz a méret. Vagy rossz oldalit vett. Esetleg mindkettő. Vagy beszerelés után derül ki, hogy ja, amúgy gyári hibás. És ezek után persze a szerelő a hibás, mert ki más. Akkor utána tervezze át a többi melóját is, mert emiatt megcsúszott mindennel. Veszítse el a többi ügyfelét is, sokaknak ez nem tetszik, mert azt hiszik sz.rik a melóra és csak ígérget.


Kösz tesó, NEM! Én vagyok a szerelő, én mondom meg honnan szerzem be az alkatrészt. Én tudom hol kapok jó alkatrészt és vállalom is érte a garanciát, nem úgy, mint a hozott sz.rodra.

2021. jún. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
61%

De most mégis mi a problémád? "Hozott alkatrészre nem vállalnak garanciát" Miért vállalnának? Te döntöd el milyen minőséget választasz. Ha gyári hibás az alkatrész, a gyártói garancia érvényesül. A munkájukra meg ígyis-úgyis kell vállalniuk felelősséget.

Tehát nem értem mi a különbség.

2021. jún. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

#5

Nem értetted a kérdést.

Máshonnan is meg lehet rendelne pontosan(!) ugyanazt az alkatrészt, mint amit a Bárdinál vagy a Unixnál van, csak fele annyiba kerül. Ugyanaz a gyártó, cikkszám, minden.

Csak a szerelők szándékosan vásárolnak a fenti két cégnél, hogy a kedvezményt zsebre tegyék.

A két cégnél sem véletlenül van ez a rendszer.

Nem az aliexpress-ről rendelt alkatrészekről van szó.

2021. jún. 15. 23:04
 8/27 A kérdező kommentje:

#6

Személyes tapasztalat az, hogy pontosan ugyanazt máshol olcsóbban meg lehetne venni, de a szerelők ragaszkodnak ehhez a két céghez. Fentebb leírtam, hogy szerintem miért.

2021. jún. 15. 23:05
 9/27 anonim ***** válasza:
30%
A kedvedért nem fognak piackutatásba kezdeni és random oldalakról rendelni...
2021. jún. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%

A felsorolt 2 kereskedőknél semmi kedvezményt nem tapasztaltam.


Mindig cikkszám szerint veszem az alkatrészeket. - Ennek az az oka: egyszer megkérdezte milyen autóhoz kell a kerékcsapágy? Mert jó a Ladához és jó az Opelhez. Lada áron 4.500, Opel áron 14.000 lenne!

-Viszontlátásra!!!


Cikkszámozzunk: A kérdésben felsorolt 2 kereskedőnél egy adott alkatrész ára ~76.000 forint. Ugyan ez az alkatrész Németországban, gyártó cikkszám minden egyezik 102€ (~36.000 forint).


Klímakompresszor: Itthon 180.000, külföldről 110.000. Ugyan az a termék, semmi különbség.


4 éve csak külföldről rendelek alkatrészeket, hasonlóan mint a 2 kereskedő is teszi, annyi különbséggel, hogy a többlet az nálam marad.

2021. jún. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!