Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW, Touran. 2007 es. 1,9...

VW, Touran. 2007 es. 1,9 PDTDI Hideg indításnál amikor beiindítom lök egy nagy füstöt a kipufogó. Menetközben nem vettem észre hogy füstölne. Mitől csinálhatja ezt? Baj van a motorral?

Figyelt kérdés
A vízbe nincs olaj, ha a hengerfejre gondolnánk hogy az a baj,bár ennyire nem értek hozzá.

2021. jún. 17. 07:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos füst? Nem gőz?
2021. jún. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Füst, fekete.
2021. jún. 17. 09:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Mennyi a motorolaj fogyás? Hány kilométer után kell után töltened? Eszi az olajat?
2021. jún. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pont 10 ezer km után szokta jelezni hogy kevés az olaj, amikor már egyébként is cserélem. Ha éppen azonnal nem tudom cserélni, egy litert szoktam beletölteni és akkor van normál szinten a nivo pálca szerint.
2021. jún. 18. 21:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy a henger és a dugattyú között már van egy kicsit nagyobb rés, mint új korában. Amikor melegen leállítod, akkor egy kevés meleg olaj (melegen alacsonyabb a viszkozitás) lefolyik a henger aljára és a következő hideg indításnál füstként távozik. Szerintem ez nem olyan vészes, hogy ezért felújítsd a motort.
2021. jún. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!