Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A SUV kategóriának mi értelme?...

A SUV kategóriának mi értelme? Mi az, hogy városi terepjáró? És miért a pickup tulajokat szokás lenézni, amikor az egy legit kategória?

Figyelt kérdés

2021. jún. 17. 10:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
24%

SUV miért nem "legit" kategória szerinted? Véleményed szerint nincs realitása annak, hogy érdemes magasabb hasmagassággal is autókat gyártani? Én például kifejezetten örülök neki, 3 csigolyámnál is porckorongsérvem van, sokkal egyszerűbb egy ilyen járműbe be-és kiszállnom.

Másrészt: én nem nézem le a pick-up tulajokat, ha ez számít valamit.

2021. jún. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
58%
A SUV kategóriának kb semmi értelme, nagyrészt pénzes gyökerek veszik meg 🤷‍♂️
2021. jún. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
60%

Még szerencse, hogy az ilyen szerencsétlen lepontozók (többek közt a kérdező) döntik el, hogy mi számít "legit" kategóriának. :-)

Jöhet megint a piros nyomkodása, gyökérszopogatók! :-)

2021. jún. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
74%

Én azért vettem SUV kategórájú autót mert családom idős tagjai könnyebben be és ki tudnak szállni belőle - nálam ez volt az értelme. Tisztában vagyok vele, hogy nem terepre való és többi hátrányával is tisztában vagyok.

Nem nagyon tudom értelmezni a "pickup tulaj lenézést" -Aból Bbe közlekedek, tökre nem érdekel, hogy más mivel teszi.

2021. jún. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Miért nem legit a városi-terepjáró?

Azért mert ez egy oximoron.


Az más kérdés, hogy van egy vagy több pozitív hozadéka, például hogy az időseknek kényelmesebb ki-be szállni a járműből…


A pickup ezzel szemben egy tényleges űrt tölt be, van egy létező funkciója…


Megint csak más kérdés, hogy mire használja az aki ilyet vesz…

Indokolt a létezése.


Meg van a helye a az univerzumban :D


Míg olyan hogy városi-terepjáró nincs. Ez olyan szóösszetétel mint a “intenzív apátia”.

2021. jún. 17. 11:37
 6/28 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem oximoron.

Most az jön, hogy kinek az apukája erősebb, vagy kinek a répája nagyobb?

2021. jún. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
62%

"városi-terepjáró"

Ki beszél itt városi terepjárókról? Maximum te, kérdező.

Nézz utána, mit jelent a SUV, vagy akár a crossover. Utána értelmezd, ízlelgesd.

2021. jún. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

#7. Te mégis miről beszélsz?


SUV = Sport Utility Vehicle, magyarban Utcai Terepjáró a hivatalos megnevezése, a köznyelvben pedig városi terepjáróként emlegetik…

2021. jún. 17. 12:02
 9/28 A kérdező kommentje:

Hívhatnánk sportcélú haszonjárműnek is…

Szokták is, de nem ez a hivatalos megnevezése.


Se nem sportra, se nem munkára nem használják.


Kényelmi funkciókkal operál, terepen járni azonban csak nagyon korlátozottan képes… Mondhatni nem is.


Külsőségeiben terepjáró, az utcán nincs terep.


Vagy leírod nekem, hogy milyen terep van az utcán?

2021. jún. 17. 12:07
 10/28 anonim ***** válasza:
0%

Csak az ilyen gyíkok emlegetik városi terepjáróként, akik imádják köpködni. Ha a valósi fordítást veszed alapul (ahogy kértem is, hogy értelmezd, de nem sikerült), akkor semmi köze a terepjáráshoz.

De hiába minden, te századszor is leírod majd, hogy "fúj, város terepjárók, oximoron, stb..." .

2021. jún. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!