Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hasonló szituációban mit...

Hasonló szituációban mit csináltatok volna?

Figyelt kérdés

Budapesten voltam ma autóval, és egy Fiat kabrió ment előttem (talán 124 a neve, ez az újabb)

Zebrára kanyarodtuk rá, átengedte a gyalogosokat de aki jobbról jött neki szerintem azt nem látta és bement elé.

A gyalogos ahogy elment a Fiat mögött ráütött a csomagtartójára meg mondott is valamit.

A Fiat megállt, a sofőr kipattant és az eközben tovább haladó gyalogost hátulról "leütötte".

A gyalogos előre esett, de a kezére támaszkodva nem terült el a földön.

Kiegyenesedett, ordibáltak egymással, a Fiatos megnézte a kocsiját, visszaült, és tovább ment.

A gyalogos fogta a tarkóját, meg félreállt.

Megkérdeztem hogy jól van e, mondta hogy persze, szóltam neki, hogy láttam mi történt, mondta hogy mindegy menjek tovább így mentem.

Szerintem mindkettő hülye volt, bár én sem örültem volna ha ráütnek az autómra mert azért nem volt balesetveszélyes a helyzet, de ez a hátulról leütés sem volt szép.



2021. jún. 18. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Igen, hátulról nem szabad. Szóltam volna neki, hogy "héj, f***szfej, túlságosan megráztad a pofonfát!" Aztán töröltem is volna képen. Teljesen átérzem, mert nekem is ilyen kategóriás új autóm van, csak a Mazda mx-5 és nem a Fiat. Úgyhogy úgy vagyok ezzel, hogy hogyha valaki az autómra kezet emel, az ugyanaz, mintha engem ütött volna meg, ott meg egyértelmű, hogy abban a pillanatban, ahogy hozzámér valaki, repül is a visszapofon.


Persze csak akkor, ha tényleg nem én voltam a hülye. Bár azért helyzetfüggő nagyon. De ha abszolút indokolatlan, akkor nincs kegyelem. Ha tényleg veszélyeztetve volt általam, akkor viszont nem valószínű, hogy megütném, mert akkor jogos. Lehet reflexből én is odab***sznék, ha valaki engem ütne el majdnem.


Szóval csak ha valaki indokolatlanul tajparaszt vagy bunkó, azokat csapom meg rögvest. Különben meg nem. Azért szégyelném bepiszkítani az Ökölvívást, hogy ilyen piszkokat verjek agyon. De sajnos néha kell.

2021. jún. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő suttyó gyökér volt. De a fiatos volt a nagyobb gyökér.

Nem avatkoznék bele, intézzék el egymás közt. Ha szükséges, akkor rendőrt, mentőt hívnék.

2021. jún. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát nagyon bosszantó tud lenni, amikor a te tulajdonodat más csapkodja, hozzáér, megrúgja, satöbbi. Meg nem ütöttem volna, de én is kiszálltam volna hozzá. Mit kell csapkodni? Kiszállnak hozzá, őt csapkodják meg, akkor meg már nem nagy a szája. Utána csak fetreng.


Egyszer hasonlóan jártam. Korom sötétbe fordultam le egy kereszteződésben. Gyalogos körülnézés nélkül lelépett elém, kishíján elcsaptam (oké neki volt elsőbbsége, de akkor is... legalább nézzen hátra). Lehúztam ablakot, mondtam neki, hogy legalább nézzél körül te... mielőtt lelépsz. Kb 20 éves hülyegyerek volt, cask röhögött, meg elkezdett beszólogatni. Szóváltás után a kis köcsög BEKÖPÖTT az autóm belterébe, majd elment.

Nem sok kellett, hogy kiszálljak hozzá és hasonlóan járjak el, mint a fenti sztoriban leírtak. Én egy valamitől rettegek ilyenkor. Hogy baja lesz annak akit megcsapok. Elterül ott nekem, beveri a fejét, cső. Annyit meg nem ér...


Elsétált. Utána mentem persze, kicsit "megfélemlítettem". Nem írom le mivel, meg hogyan. De utána megszólalni sem mert. Annyit tudott csinálni, hogy földbegyökerezett lábakkal előkereste a telefonját, és feltartotta, hogy elkezd videózni. Aztán kiröhögtem és elmentem.


Szóval azért mielőtt csapkodunk, köpködünk, meg felemeli bárki a hangját ilyen szitukban, érdemes kétszer is átgondolni hogy kivel / mivel tesszük meg. Utána meg ha valaki nem mutymurutty, aztán kiszáll hozzánk, mondjuk kivesz egy széklábat a hátsóülésről, neadj isten le is csap egyet nekünk, akkor meg pislogunk mint hal a szatyorba.


Szóval ha valaki csapkod, meg hőzöng, ne csodálkozzon ha őt is megcsapják.

2021. jún. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!