Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel esetében miket érdemes...

Dízel esetében miket érdemes felújítani, hogy elketyegjen vagy 8 évet különösebb hiba nélkül?

Figyelt kérdés

1.6 multijet esetében, ha ezek ki vannak cserélve, elegendő?


- kettőstömegű és vezérlés kb. 120-120 ezer + munkadíj

- rendszeres olaj- és szűrőcserék (váltóban is)


Mit érdemes még cserélni, felújíttatni?


És ez a történet kijöhet kb. 350 ezerből?


2021. jún. 19. 06:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmit, csak a kötelező/időszakos dolgokat. Olaj, szűrők, vezérlés. Minden mást akkor cserélünk, amikor elromlik, beleértve a kettőstömegűt. Ettől még nem biztos, hogy el fog futni 8 évet, hisz alapvetően bármikor bármi tönkremehet. De ettől még nem kell lecserélni több százezres tételben dolgokat, amiknek semmi bajuk. Az autófenntartás nem így műlödik.
2021. jún. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani hogy használt autó vásárlás esetén... ha nem muszáj nem cseréltetem de ildomos gondolom. Legalább vezérlést, mert pl. szervízkönyv magyar ha van is, nem biztos hogy valós...
2021. jún. 19. 08:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Használtautóról beszéltem én is. A kötelező szervizen kívül (olaj, szűrők, vezérlés) mást nem kell cserélni, csak akkor, ha elromlik.
2021. jún. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

" használt autó vásárlás esetén..."

Senki nem lát bele. És attól is függ milyen állapotú. Ha már az injektorok, turbó, nagynyomású szivattyú, stb sincs a topon, akkor azokat is lehet cserélni, felújíttatni. És ezek nem kis tételek. De akár a generátor, önindító is bemondhatja bármikor az unalmast egy sokat futott használt kocsin.

És az a baj, hoyg ha most ellenőrzöd és ezek mind jók, semmi garancia nincs arra, hogy 8 éven keresztül végig jó lesz minden. A használt autó sajnos ilyen műfaj... bármikor beüthet bármi.

2021. jún. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!