Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dacia Duster műszerfalon az...

Dacia Duster műszerfalon az ablakemelő kapcsolóba hány Wattos (12V) rizsszem izzó kell?

Figyelt kérdés

Kiégett a bal első ablakemelő kapcsoló háttérvilágítása, ami esténként nagyon zavaró. A Dacia szalonban mondták, hogy ~18.000 Ft-ért tudják cserélni kompletten a kapcsolót, ami elég húzós.


Elvittem a kocsit autóvillamossági szerelőhöz, aki mondta, hogy tud bele forrasztani új izzót, de nincs arról infó, hogy hány Wattosnak kell lennie, ráadásul szinte sehol nem kapni ilyet (amit bele akart tenni, sajnos nem fért bele, addigra pedig levágta a kapcsolóban lévő izzó lábait).


Mondták, hogyha túl nagy az izzó teljesítménye, akkor le fogja vágni a biztosítékot, ha pedig túl kicsi, nem fog világítani.


Meg tudjátok mondani, hogy a 12V-os lábas/forrasztható rizsszem izzónak Dacia Duster kapcsolóba hány Wattosnak kell lennie?



2021. jún. 21. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy jót mondtak a szalonban és csak kompletten lehet cserélni.
2021. jún. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én hagynám úgy ahogy van
2021. jún. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már a hátsó szélvédő fűtőszál kapcsolójában cserélték a világítást (oda befért a LED, mert kicsit más a kapcsoló), és azóta is jól működik.
2021. jún. 21. 15:50
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezt találtam: [link]


Itt 50 mA-es izzót ír, tehát 12V-os feszültség esetén az 0,6 Watt, csak sajnos nem vagyok abban biztos, hogy egy 10 éves bejegyzés még aktuális, ráadásul nem azonos a képeken látható kapcsoló a Dusterével (habár az is idén lesz 11 éves, tehát egyidős a bejegyzéssel).

2021. jún. 21. 16:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem értem a szerelődet. Miért nem nézte meg a másik kapcsolón, ha már ott matatott?
2021. jún. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Forrasztható/lábas 12V, 1.2W, 100mA-es izzóra van szükség, ami 4*9,5 mm méretű.


Idő közben kiderült, hogy a szerelő mondta, csak teljesen kiment a fejemből, de leírom nektek, hátha valakinek még szüksége lesz rá. :)

2021. jún. 23. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!