Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogsi nélkül lehet nagymotort...

Jogsi nélkül lehet nagymotort tolni a közutakon?

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 06:36
1 2
 1/11 anonim válasza:
Bringánál is úgy van, hogyha tolod, akkor gyalogosnak számítasz, szóval szerintem lehet. Kivéve, ha van járda, mert akkor a gyalogosnak ott kell közlekednie. :)
2010. aug. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
közutakon semmit nem lehet tolni, mert baleset veszélyes!
2010. aug. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jogsi nélkül motorkerékpárt nem tolhatsz! Csak segédmotort lehet jogsi nélkül tolni.
2010. aug. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ez nekem is probléma, de aztán megkérdeztem több oktató is egyértelműen azt állítja, hogy NEM lehet, sőt ez olyan szinten van így, hogy még ha jogsid van, akkor is bekapcsolt bukósisakban lehet csak tolni az út mellett is a motort

kicsit furcsa, de így van!

nekem is gondom volt ezzel, hogy motocrossozok, és a pálya nincs messze, és mivel nincs szállítóm, ezért csak kitolni tudom közúton, mert ugye egy crossmotort nem lehet leműszakiztatni pl, na lényeg, hogy aztán utána jártam, és sajnos bizony nem lehet tolni se ....

2010. aug. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy lehet tolni mert akkor gyalogosnak számítasz és annak meg nem kell jogsi.
2010. aug. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagymotort csak jogsival lehet! ne mondjátok már itt a hülyeségeket..

Közutakon meg amúgyse lehet tolni semmit, mert balesetveszélyes

2010. aug. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én szoktam motort tolni sisak nélkül , eddíg még egyik rendőr sem szólt amelyik látott vagy éppen mellettem ment el :) segédmotort is és nagyobb mocit is szoktam tolni közúton és járdán egyaránt attól függ hol hogyan férek el és van-e járda
2010. aug. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nézzetek utána.


Nagymotort csak becsatolt sisakban és az úton lehet tolni.

2010. aug. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

10:54 beszél jól!

ugyan olyan vezetőnek minősülsz akkor is ha tolod, azaz bizony vicc, de toláshoz is kell a nagymotor jogsi hozzá, és tényleg becsatolt bukósisakkal tolhatod.

És a padka is az út része ám !!!

2010. aug. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne tolni jogsi nélkül?az nem minősül vezetésnek!Fura lenne ha pl megiszok egy pohár sört és haza felé tolom a motort jön egy rendőr megszondáztatna és megakarna büntetni... Ha ha ha.......
2010. szept. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!