Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Természetes, hogy ilyen forró...

Természetes, hogy ilyen forró a blokk (Simson s51)?

Figyelt kérdés

Fel lett újítva a blokk (50-es henger egyes túlméretre lett fúrva, csapágy és szimering csere).

Volt helyben járatva, most 1:40-es keverékkel megyek (motul 710) és valami baromi forró a blokk. Olyannyira, hogy a gyújtás és a kuplung oldali dekni süt..., konkrétan nem lehet hozzá érni sem.

Ez mennyire gáz? Érdemesebb lenne kisebb hőértékű gyertyát belerakni, pl 175? (Most 260-as van benne).

16n3-4 karbi van rajta, 72-es főfúvókával, a súbertű a 3. rovátkába van beakasztva.

Köszi a segítséget!



2021. jún. 22. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy süt nem jelent semmit, mert azt csak te érzed úgy.

Tapogass meg egy 90 fokos motort egy autóba és az nem süt , hanem leégeti a kezed.

2021. jún. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hiteles mérés nélküli esztelen cserebere teljesen értelmetlen. Amúgy meg bejáratáskor pont nem kéne sajnálni az olajat, simán mehet 1:20-ba. A gyertyát hagyd békén. A többire meg nem lehet mit mondani, alumínium az egész motorblokk, jól vezeti a hőt. Alapvetően teljesen normális.
2021. jún. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Olaj van benne? Tényleg mehet neki egyébként az 1:20. Meg adhatsz neki egy kicsit több kaját, de amúgy is kánikula van, mit vársz tőle?
2021. jún. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell neki 1:20. Kisebb hőértékű gyertyával meg le fog rohadni az első 100 méteren.


Egyébként ilyen melegben teljesen normális. Az enyém 20 centiről árasztja a meleget 10km után. Én annyit érzek, hogy kicsit erőtlennek hat a szerkezet de lehet, hogy csak nekem volt ilyen tegnap.


Bejáratásról:

1:40 et használtam az első 100km ig utána váltottam 1:50 re. Bár az enyémben 41.00 es Keystone van sport főtengellyel + egy szujórezó. Nem igazán hajtottam a gépet akkor de mivel az alkatrészek nincsenek teljesen egymáshoz kopva nagyobb a súrlódás és ezáltal több hőt termel. Normális volt az ilyen fokú melegedés


Azt tudom javasolni hogy vagy reggel 6 felé menj el motorozni vagy este 7 körül. Eközött semmiféleképp mert rásülsz te is és a blokk is megolvad alattad 35-40 fokba.

2021. jún. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!