Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akik utcán tartják az autójuka...

Akik utcán tartják az autójukat, mit tesztek a védelméért? Milyen szinten roncsolódik az autóm?

Figyelt kérdés
Vettem egy újabb autót mint az előző. Ennek olyan szép a szine, meg úgy az egész. Szeretném ha hosszútávon is ilyen lenne. Heti 1x elviszem lemosatni ilyen waxos mosóval. Plusz próbálok mindig árnyékos fa alá álni vele. Madárpiszok előző autómon sem volt mert a fa alatt áltam volna nállunk.:)
2021. jún. 23. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Gépi mosóba viszed hetente, vagy te mosod le szivaccsal? Mert a gépi mosó sajnos mikrokarcolásokat csinál rajta ami sok sok alkalom után megkoptatja a fényét. Sajnos ez tényleg így van, szóval a sok mosás nem feltétlen állapotmegóvást szolgálja.
2021. jún. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én meg nem egyszer jártam úgy, hogy valami nyárfa, vagy nemtom mi alá álltam, és tiszta trutymós lett a kocsim tőle.
2021. jún. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%
Nagyon kevés autó áll a szabad ég alatt, nem lehet ezt megmondani. Nekem hűthető fűthető garázsom van, és van kettő hőthető és egy fűthető lepedőm amivel letakarom a kocsit ha parkolok vele mordorban. Nagyon sok autót viszont látok, főként olyanok mint az a gyárimunkás swift, na azok nem jól bírják mert látom, hogy az összes csúf.
2021. jún. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3as

Nagyon kevés autó áll a szabad ég alatt, tessék?

Amúgy mindegy mit csinálsz. Van akinek az állandóan garázsban tartott autoja is kifakul, nekünk meg pl a 7-8 éve tűző napon, hóban fagyban utcán tartott Renault Thalia még mindig olyan tűzpiros, mint újkorában. A fényezés minőségétől függ.

2021. jún. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A fenyezesre nem jellemzo hogy kifakul. Ami viszot gyakori hogy az elso lampak besargulnak. En az enyemet felcsiszoltam, poliroztam es UV vedo spray-t fujtam ra, ezt kb 6 havonta megismetlem.

Ugyan ezt csinaltam az ujabb autoval is mikor lattam hogy a lampa bura kezd homalyosodni.

2021. jún. 24. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Barnabas333 ***** válasza:
Én a fővárosban parkolok néha forgalmas főút szélén. Azt vettem észre a homokszemek karcolják a szélvédőt. Lehet a fényezést is, csak azt ugye lakk védi. De ha annyira félted fóliáztasd le a karosszériát.
2021. jún. 24. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

A szabad ég alatt állásnál csak az árt neki ha rányitják a másik ajtót, vagy megkarcolják és a madárszar , jégeső.

A napfény meg szél, eső az nem árt.

2021. jún. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nekem régi 1998 as suzuki swiftem van, nagyon vigyázok rá, lakatosék ellopták a 4 dísztárcsát most oda van fogatva puszta kézzel nem lehet letépni csak eszközzel. Parkolásnál nem húzzák meg mert tudják h ott termek és átültetem saját testükbe a kárt :P

a meleg kikezdi a gumit, a tél meg az alvázat ennyi

2021. jún. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!