Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy klíma nélküli suzuki...

Egy klíma nélküli suzuki ignisbe megoldható egy másik, ugyanilyen autóból kibontott klíma beszerelése?

Figyelt kérdés
Erősen gondolkozom rajt. Vajon a klíma nélküliben is ki vannak alakítva a felfogatási helyek, illetve a kábelkötegben megvan a klíma csatlakozója?

2021. jún. 24. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megoldható, de nem éri meg. Inkább add el és vegyél gyárilag klímásat.
2021. jún. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Megoldható, de nem lesz olyan jó mintha gyárilag benne lenne és nagyon sokba kerül. Szóval nem éri meg. Inkább el kell adni és venni klímásat.
2021. jún. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Vagyis lehet hogy igen, de legalább 250-300 lesz a vége.

Egyszerűbb ha eladod, és veszel egy klímásat.

2021. jún. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
Ne is gondolkodj rajta! - az "ugyanilyenből" nem tudod átszerelni, hszen abban sincs.
2021. jún. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Feltehetnéd a kérdést kifejezetten Ignisről szóló fórumokban vagy Facebook csoportokban, hátha pontosabb választ kapnál. Ezt csak azért írom, mert régi Swiftem van, ebbe az autóba a bontott klíma szereléssel és feltöltéssel együtt megállt 80 ezer forintból pár éve, azóta is múködik. Nem tökéletes, de megváltás ahhoz képest, amilyen klíma nélkül volt. A régi Swiftbe mai napig megúszható 80 ezer forintból a klíma, már ha talál az ember a nyár közepén bontott klímát. A poén az volt, mikor a gyakorin leálltam vitatkozni valakivel, mert a fenti összegeket hangoztatta a régi Swift esetében, hiába győzködtem, hogy nekem valóban utólag került klíma az autómba és messze volt 300.000 forinttól. Sem a Swift, sem az Ignis nem keverendő össze egy újabb fejlesztésű, pár éves autóval, amibe egy fényszóró is több százezer forint, hát még egy utólagos klíma, mert az éppen kimaradt gyárilag.
2021. jún. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

5-össel értek egyet. Ignissel kapcsolatos fórumokat, fb csoportokat keress fel és ott tedd fel a kérdésedet. Biztosan pontosabb választ fogsz kapni mint itt. Persze ha olyan donor autót szerzel amibe gyári klíma rendszer megvan és minden működik, mert nem elég csak a motor, kompresszor, ventilátor, gáztartály, csövek stb... hanem kell a vezérlője, elektromos csatlakozója. Annak a hajtás asem mindegy lehet új szíj is kell rá arra való, feszítők, ilyesmik tehát rengeteg meló azt beleszerelni. Lehet a gyári felfogató pontok megvannak mert karosszériát amikor legyártják eleve úgy tervezik hogy minden is beleférjen ami az extrákat illeti. A kábelkötegbe ne reménykedj, Opelek esetében beleszokták tenni az extrák kötegét hogy ha valaki utólag rakatná bele akkor a vezeték meglegyen hozzá, bár nem mindegyikre volt ez jellemző, de az én autómban például az ülésfűtés komplett kábelkötege benne volt úgy hogy gyárilag sem voltak benne fűthető ülések, abba amit én vettem, de annyiból könnyebb dolgom volt hogy bontóba megvettem az üléseket, meg a kapcsolókat, beraktuk hozzáértő ismerősömmel és kész meg is van oldva.


Klímát sem lehetetlen belerakni utólag főleg ha gyári de rengeteg meló van vele. Amit az ötös írt hogy neki kijött 80 ezerből valószínűleg a munkát ismerősével csinálták, mert ha így viszed el egy szervizbe hogy bontott klíma összes része a csomagtartóban és megmondod hogy azt valahogy tegyék bele akkor irgalmatlanul magas munkadíjat fognak elkérni érte. Lehet olcsóbban kijössz ha veszel egy klímás autót, ha nincs ismerősöd aki beszereli neked a bontottat.

2021. jún. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40 ezer volt a bontott klíma, a szerelő intézte, akkoriban még 30 ezer a szerelés és feltöltés, nem volt a haverom a szerelő. Az előkészítés megvolt az autóban gyárilag, kb. 2-3 óra a szerelés, végig ott voltam. A régi Swiftes Facebook csoportban egy több klímát már beépítő, tapasztalattal rendelkező szerelő a napokban írta, mennyiért szerel be egy klímát, erre alapoztam, hogy 80 ezerből ma is megvan. A probléma inkább csak a bontott, beépíthető klímák számában keresendő, ami eléggé a 0 közelében van. Nem akartam ennyit írni, mert Swiftről és nem Ignisről van szó, de kénytelen voltam, mert nem hiszik el, hogy egyes autókba tényleg néhány tízezer forint klímát szerelni.
2021. jún. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi szereltünk klímát suzukiba, igényes munka volt,hiba nélkül prímán működik, de marhára nem éri meg. Mivel saját részre alakítottuk át, a munkadíj nem számított(a ráfordított idő az a rengeteg).

Szóval nem javaslom senkinek.....csak akkor, ha rengeteg ideje, és türelme van.

2021. jún. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!