Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a működési elve a lehajthat...

Mi a működési elve a lehajtható napellenzőnek?

Figyelt kérdés

Nem először fordult elő, hogy egyszer csak gondol egyet, a bukkanókon elkezd magától lehajtódni, majd egy lehajtásnál eltörik benne valami, és onnantól csak használhatatlanul lifeg a szemem előtt.

Nem akarnék újat venni (megint) ha nem muszáj, de mivel nem értem a mechanikáját, képtelen vagyok megjavítani.


Példa: [link]


Próbáltam már úgy, hogy a pöcköt, ami belemegy (képen bal oldal), körbe tekertem befőttes gumival, de akármennyit teszek bele, nem szorul bele eléggé. Ugyanez a helyzet a gyorskötegelővel is, már telepakoltam, de ugyanúgy lefittyen.


Veletek fordult már elő ilyen? Esetleg tudtok rá használható megoldást, hogy ne kelljen húszezreket kiadnom (1 év használat után) egy köcsög napellenzőre?



2021. jún. 24. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Tartóval együtt vegyél.
2021. jún. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Mi autóval szoktunk járni, nem befőttes üveggel. Nem.
2021. jún. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 krwkco ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy a belsejében egy laprugó hozzányomódik a tengelyhez és surlódással tartja a helyén. És amikor mindezt összerakták, utolsó lépésként felrakták a huzatot és körben összeforrasztották. Csak úgy tudsz a mechanikához hozzáférni, ha valahol óvatosan felvágod a huzatot, de kétséges, hogy hogy lehet esztétikusan visszazárni. Talán valami díszvarrással.
2021. jún. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Vágjad szét és nézd meg javítható-e. Ártani nem fogsz ezzel, mert így amúgy is használhatatlan.

Az biztos, hogy nem a surlódást használja fel. Én is a laprugóra vagy valami hasonló megoldásra tippelek.

2021. jún. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

A tengelyhez közel tegyél bele egy krómozott átmenő csavart alátétekkel (4-5mm) és húzd meg annyira, hogy szorosan tartsa.

Kb. 200Ft és 10 perc alatt kész.

Ennyi. :)

2021. jún. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5: leher szőke vagyok, de ha átmegy rajta a csavar (a napellenző tokján, és a tokba belemenő tartón is), hogyan fogom tudni hajtogatni, amikor a napellenző a felfogatott tartón forog? :D
2021. jún. 26. 22:33
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

Tényleg szőke. :D

Mondom, "a tengelyhez közel".

Ez azt jelenti, hogy nem megy át a tengelyen, csak EGÉSZ KÖZEL van hozzá, és így a csavar maghúzásával állíthatod a szorosságot.

Lásd pl. a lada napellenző.

Kb 50 éve kitalálták.

Teccikérteni?

2021. jún. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 krwkco ***** válasza:

"Tényleg szőke. :D" "Teccikérteni?"

Ezeket nem lehetett volna kihagyni a hozzászólásból?

Egyébként az ötlet jó és a második magyarázat is.

Itt látszik a Ladás megoldás:

[link]

2021. jún. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#8: köszönöm, így már értem:D Majd kipróbálom, bár nem hiszem, hogy működne, de rosszabb úgy sem lehet :D
2021. jún. 27. 10:52
 10/12 krwkco ***** válasza:

"bár nem hiszem, hogy működne"

Az a lényeg, hogy mindkét oldalon használj akkora alátéteket, amik meg tudják szorítani a tengelyt. Vagy alátétek helyett fémlemezből vágjál ki két kis téglalapot.

2021. jún. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!