Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó karburátor beállítás...

Robogó karburátor beállítás miért nem akar összejönni?

Figyelt kérdés
Sokszor állítottam már be a karbimat, de most valahogy nem akar összejönni. Leszedtem a karbit, mert már megérett a tisztításra, kipucoltam minden fasza. De tényleg. Jó mondom jön a piszkos munka amit amúgy sem szeretek, de a szükség nagy úr idegeket előkészítettem és rajta. Először a levegő csavarját visszaálítottam ütközésig, majd kifelé kettő fordulat. Elindult, jó benzint hozzá alapjárat ezennel kész. Lememtem a rétre (mindig ott állítom be) ott vagy egy ilyen hosszú viszonylag jó földes út ahol lehet gyorsulni. Most jelenleg ott tartok, hogy alapjárat kb egy 30 mpig jó, utána ha menni akarok vele akkor tőgázon nem tudok gyorsulni csak félen, de úgy hogy fullad közben. 40-ig felgyorsulok utána mintha rakétából lőtték volna ki. Egyébként a levegő csavar teljesen be van tekerve, mert csak így volt jó. Válaszokat előre is köszi
2021. jún. 28. 21:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudom, te mi alapján állítgatod, de a standard módszerrel én csak szívtam. A standard ugye az, hogy addig tekered kifelé a levegőcsavart, amíg növekszik a fordulatszám, és ha már csökkenni kezd, akkor megállsz, és kicsit vissza betekered. Na, ez a jelenlegi robogómon nem működött, kijjebb kellett tekerni a levegőcsavart a standard szerinti optimálisnál, aztán persze utánállítottam az alapjáratot is.

Nekem eredetileg fulladt alapjáraton, és gázadásnál is, most jó.

Persze lehet más is a hiba oka, csak azt mondom, nekem hogy sikerült beállítani.

2021. jún. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!