Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hammerite-ot aki használta...

Hammerite-ot aki használta autó milyen tapasztalatai voltak?

Figyelt kérdés

A cink-foszfát alap anyagú hammerite rozsda átalakítóra gondolok.

Alvázra és futómű elemekre gondoltam használni.


Ebben a videóban is ezt használnak.:

https://www.youtube.com/watch?v=4S8K9rdjJsc&t=800s


Olyan is leírja a tapasztalatát aki esetleg máshol használta?



2021. jún. 30. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:
A munkás autómat azzal kezeltem le telibe mert ismerős véletlen túl sokat rendelt és maradt neki, azt baráti áron vettem át tőle, így nekem az volt akkor az olcsó megoldás. Ezt kb 2015 ben kentem az autó aljára és azóta sincs gondom vele. Leginkább a hátsó részt kentem le mert ott a gyári alvázvédő már semmire nem volt jó, és az előző tulaj nem nagyon kezelte ott le. meg némi lakatolás után küszöb csere meg hátsó kerékív csere után szintén azzal kentem le hogy ne rohadjon szét. Igaz hogy elég rondán néz ki, de munkás autó, nem kiállítási tárgy. eddig teljesen megfelelt, télen nyáron a szabadban van, kapott jócskán szerencsétlen autó és bírja ilyen téren. Műszakin nem rég volt, semmit nem találtak alatta ami problémás lenne, előtte is átnéztem, egy szakember is átnézte, előzetes műszakin is volt más dolog miatt amit mi nem tudtunk eldönteni hogy jó vagy nem, ezért a vizsgabiztosra bíztuk a döntést hogy az előzetesen derüljön ki ha mégsem jó és akkor gyors csere.
2021. júl. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Futómű eleket is lehet kezelni? Hátsó rugó tányér, hátsó híd, üzemanyag tank, lengőkar stb?


Ahol jobban megindult a rohadás ott megbírja fogni, hogy ne terjedjen tovább, amíg elnem megy kasznishoz az autó?

2021. júl. 1. 02:39
 3/7 A kérdező kommentje:
A hammerite-ra kentél még valamit hogy védje aréteget? Vagy csak azt kentél végig több rétegben?
2021. júl. 1. 02:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Még az ilyen 1-es lemezeket is megfogja, jó cucc az a hammerite, korhadt sárvédőíven se jött elő 2 év után.

Van dezodorálható változatban is már, gondoltak a csövesekre, mint mi. :D

Nem kell rákenni semmit, és elég rá egy vékony réteg. Kémiailag összeköt a rozsdával, és ezért állítja meg a további rohadást.

Viszont fémtiszta, festett felületre elég fszul tapad, valamiért.

2021. júl. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én épp most gondoltam erre. Lengőkarokat szeretném lekenni vele. Valamelyik hétvégén szerintem meg is csinálom. Drótkefe, por és zsírtalanítás és mehet. Ha van valami utólagos alvázvédelem, kence az autón, akkor kicsit macerásabb, mert arra nem fog tapadni a festék, előbb alaposan le kell takarítani.

Eddig amúgy féknyeregre kentem. Teljesen próbából. Nem vártam tőle nagy csodát, mert nem hőálló és tudom hogy van erre speciális festék. Nekem ez volt kérnél otthon. 6 éve hibátlan!

2021. júl. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Hammerite szerencsére még mindig jó cucc.

Igaz az ára is mutatja de cserébe tényleg sok-sok évet kibír.

2021. júl. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Örülök a pozitív tapasztalatoknak.

Máshol úgy lehúzzák a hammerite-ot.

A gumit, műanyagot bántja?

2021. júl. 1. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!