Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Túl sok olajat öntöttem a...

Túl sok olajat öntöttem a motorba?

Figyelt kérdés

Tegnap ejtettem meg az olajcserét. Az autóba 4.8 L olaj megy, amit én bele is töltöttem. Viszont a nívó ellenőrzésekor láttam hogy a maxon túl van kb. egy centivel.

Nem értem hogy, de így sikerült.

Maradhat, vagy próbáljak meg szívni belőle. 10 kilométert már muszáj volt mennem vele azóta mondjuk.

1.6-os motorról van szó.



2021. júl. 1. 07:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ellenőrizd újra, hogy valóban 4,8 litert írnak-e az autódhoz a programok. A plusz 1 centi szerintem legalább plusz 1 liter jelent.
2021. júl. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Annyit ír, igen.
2021. júl. 1. 08:10
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy így a szimeringeket károsíthatja. Jobb lenne annyit le engedni belőle, hogy a nívó pálcán a maximum és minimum közt legyen a szint.
2021. júl. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

És hogy engedjem le?

Nem lehet valamivel leszívni belőle, hogy ne bontsam le az egész alját megint?

2021. júl. 1. 08:39
 5/18 krwkco ***** válasza:
100%

Le is lehet szívni. Vannak olyan pumpák, amit egyszerűsített olajcserére használnak. De gondolom, Neked nincs ilyen és egy alkalomra nem is érdemes venni.

Vedd meg a legnagyobb fecskendőt a gyógyszertárban. Vagy konyhai felszerelésként is van néha fecskendő. Kell egy vékony cső, ami befér a nívópálca nyílásába. Pl. mezőgazdasági boltból.

Ha elég hosszú a cső, hogy leérjen a földig, akkor közlekedőedény módjára magától is folytatódik az áramlás.

A kiszívott olajat később használhatod utántöltésre vagy add le egy MOL kúton.

2021. júl. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Vízszintes talajon áll az autó? Feltöltés után beindítottad és leállítás után pár perccel nézted meg?
2021. júl. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ha valóban túltöltötted akkor kénytelen leszel belőle leereszteni.

Lehet, hogy semmi baja nem lesz, de lehet majd kinyomja a szimeringeket aztán nézhetsz...

2021. júl. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

nívópálca lyukán keresztűl tudsz leszívni

vegyél hozzá megfelelő vastagságú, 1 méteres csövet

2021. júl. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
HAH, menj vele és álljon 1 órát, utána nézd meg mert a szürő is felvesz pár decit. Ha úgy is 1 cm van akkor vagy leengedsz a csavarral üvegbe és leadod a molnál, vagy úgy hagyod vállalva h esetleg felér az olaj a főtengelyig és tocsog egy kicsit mielőtt kipréselődik a tömítések vonalában. De ez a jobbik eset, ha minimum alatt van az a rosszabbik.
2021. júl. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, mindenkinek megvan a véleménye, viszont azt sem szeretném, hogy egy ekkora okorseg miatt valami baja legyen.

Megpróbálom a leszívást, bár nem hiszem, hogy az működni fog úgy.

2021. júl. 1. 14:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!