Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen kemény a forgalmi...

Miért ilyen kemény a forgalmi vizsga? Hagyjam az egész jogsit inkább?

Figyelt kérdés

Nagyon kétségbe vagyok esve, megvolt a 4. sikertelen forgalmi vizsgám is.

Egyszerűen nem tudom mi tévő legyek. Engedjem el ezt a dolgot?

Úgy érzem annyira magas a követelmény amit itt kérnek.. nem elég hogy az ember stresszben van alapból a vizsga helyzet miatt


1. vizsgán elmentünk egy totál külvárosi rész felé ahol nem is vezettem még. Itt eléggé leblokkoltam. Nem tudtam hogy egyirányú az út, balra kanyarodáskor maradtam a jobb oldalon. De itt még tovább engedett a biztos, majd jött egy jobbkezes. Itt az oktatóm lépett közbe. Picit igazságtalannak éreztem, mivel még nem is mentünk errefele


2. vizsga viszont sokkal bosszantóbb volt mert mindenféle apróságokat húzott be. Egyrészt fullasztottam az autót, de én úgy tudom hogy ez nem buktató ok. Behúőzott egy csomó hibát, hogy nem néztem a tükröket (belsőt). De ezen mit nézzek? Ha nem tolatok miért nézzem? Parkolás 4.re sikerült. Olyasmibe is belekötött hogy ilyen emelkedés részen túl közel álltam a másikhoz. És hogy ez veszélyes, mert ha egy nagyon picit is visszagurul elinduláskor akkor belém jön. Nem éreztem azt, hogy itt okkal buktam meg.


3. Vizsga sajnos nem sikerült jól, ott sokat hibáztam.


4. Vizsgán azaz ma már nagyon kész voltam, össze vissza csináltam mindent. Kikanyarodtam a kereszteződésben. De nem sikerült kettesbe rakni a váltót. Valami miatt ahogy nyomtam a gázt csak felpörgött a motor. A mögöttem lévő meg össze vissza villogott, meg dudált. Úgy lefagytam hogy az oktató inkább félre állított.


61 órán vagyok túl. Beszéltem az oktatómmal is. Rendes, megértő oktató. Viszont most ő is mondta már, hogy lehet elgondolkodna a helyemben, 14 éve tanít de úgy érzi nem tud ennél többet tenni velem.


Szerintetek mi tévő legyek? Már nyügnek érzem ezt az egészet.



2021. júl. 1. 18:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%
Engedd el, jobb lesz mindenkinek.
2021. júl. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 Beviz Elek ***** válasza:
83%

Nem magas a követelmény, sőt…


Nem tudom hogy van-e erőltetni ha az oktatód sem találkozott még ilyen reménytelen esettel.


Esetleg automatára jogsizni hogy kevesebb dologra kelljen figyelni?

2021. júl. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
54%
Egyáltalán nem kemény, csak azt kell megtanulni ami a biztonságos közlekedéshez kell, semmi többet.
2021. júl. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%

A jogosítványod nem csak a tanfolyamon bejárt útvonalakra szólt volna, hanem mindenhova. Így nem lehet olyan, hogy "nem tudtam hogy egyirányú utca, nem vettem észre a jobbkezest", mert a táblák, vagy pont a táblák hiánya egyértelműen jelzi egy utca vagy egy kereszteződés jellegét. Ha ezekre vezetés közben nem tudsz figyelni, akkor a vezetés nem neked való. A tükröket sem csak tolatáskor kell használni, hanem mindig, rá-rápillantva, hogy képben legyél a körülötted lévő közlekedőkkel. Aki nem használja, az tipikus magányos farkas - avagy inkább vakegér, aki úgy kódorog az úton, mintha teljesen egyedül lenne. Hogy éppen hány másik ember mentése kellett ahhoz, hogy ne legyen csatt, arról fogalma sincs, mivel tényleg teljesen fogalmatlan.


Ha ez a helyzet, engedd el. A vezetéshez veleszületett képességek megléte is szükséges, csak tanulással nem elsajátítható, és főleg nem jár alanyi jogon mindenkinek. Van aki alkalmatlan.

2021. júl. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%

A leírtak alapján sajnos jogos volt az összes buktatás, annyi stresszt el kell tudni viselni, hogy a vizsgán vizsgabiztos van, nem azért buktatnak, mert ideges a tanuló, de az idegesség nem lehet felmentés, ha hülyeséget csinál.

Sőt, még engedékeny vizsgabiztos is volt, pl az egyirányú utca jobb oldaláról balra kanyarodás azonnali bukást jelent - az meg elég gyakran megtörténik, hogy olyan helyen kell vezetni, ahol még nem járt valaki.

Pszichésen, idegileg kellene rendbe rakni magad a vizsgára.


Az automata váltó annyiban segít, hogy a váltóval nem kell törődni, de akkor is be kell tartani a szabályokat, biztonsági határokat.


Az ötödik vizsgát már próbáld meg, ha az nem sikerül, úgyis PÁV-ra küldenek.

2021. júl. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
90%

Mi az, hogy magasak a követelmények és stresszben vagy?

Hogy akarsz így autót vezetni élesben?

Mi az, hogy nem tudtad, hogy egyirányú az út?

Miért nem ismered fel a jobbkezes utakat?

Mi az, hogy "minek nézzem a tükröket"?

Miért csak 4.-re sikerült a parkolás?

Miért állsz bele a másik fenekébe?

Miért nem tudsz még mindig váltani?


Nem a követelmények magasak, te vagy alkalmatlan a vezetésre.

Én nem erőltetném, mert csak felesleges veszélyforrás leszel az utakon.

2021. júl. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
86%
Ha et igaz, akkor mindenkinek jobb ha soha többé nem ülsz volán mögé. Sajnálom, de ez az igazság!
2021. júl. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
85%
Ezek olyan nagy hibák 61 óra után, hogy szerintem is alkalmatlan vagy a vezetésre. Az a baj, hogy néhányan így kapnak jogsit egy kis lefizetéssel. Azt a vizsgabiztost vágnám be a böribe azonnal.
2021. júl. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos a forgalmi vizsga követelményei egyáltalán nem szigorúak. Gyakorlatilag az a szint ahol már nem vagy ön, és közveszélyes a forgalom résztvevőjeként. Vezetni majd ezután tanulsz meg a következp 10-20 ezer km során


A hibák..

1. vizsga. Klasszikus bukást érő hibák. Radásul itt egy jófej biztost fogtál ki alapból is. De kicsit szerintem rosszul is gondolod ezt az egész vizsga dolgot. Itt nem az lenne a lényeg, hogy szó szerint bemagolj pár jobbkezest, és azt a vizsgán előadd (az lenne az igazi, ha egy másik városban lennének a vizsgák). Pont itt mutatkozik meg, hogy alkalmas vagy e az önálló vezetésre, amikor egy ismeretlen(ebb) helyen kell vezetned. Most gondolj bele, meglenne a jogsid akkor egy számodra addig idegen városban kedvedre zuhannál be a jobbkezesekbe mert te ott még nem jártál? Sőt mondok jobban. Mi van ha forgalmirend változás van a városodban valahol? Te ugyanúgy vezetsz ahogy addig mert vizsgán még máshogy volt?


2. Apróbb hibák, gondolom összejött belőlük jó sok. Egyébként az, hogy egy lefulladás miatt nem húznak meg egyből nem egyenlő azzal, hogy kedvedre fullaszthatod ahogy akarod. Parkolásnál lehet javítani, de azért egy harmadikra igencsak "illik" betalálni.


3. A többi vizsgán is sokat hibáztál :)


4. Luftot váltottál. Bárkivel megeshet, csak normál esetben azonnal lereagálod, és "helyre rakod" a váltókart. Nem nyomjuk észnélkül tovább a gázt üresben amíg a mögöttünk lévő agyvérzést kap. Egyébként itt nem a félresikerült váltás miatt buktál meg. Feltételezem, hogy elsőbbsége lett volna annak egyébként aki mögötted jött. Ezzel gyakorlatilag nem adtad meg neki.


Ha 61 óra után is ennyire reménytelen a dolog én lehet elengedném a helyedben. Most őszintén! Tegyük fel ötödikre valahogy összejön, mert óriási mákod van útvonallal, forgalommal, biztossal. Utána tök egyedül mernél már bátran vezetni a csúcsforgalomban?

2021. júl. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
80%
A belső tükörbe kb 10-20-szor nézek bele 1 perc alatt, akkor is, ha nem tolatok. Nem kemény a vizsga. Sőt. Lehet az volna a legjobb, ha hagynád, igen. Jogsi megszerzése után nem lesz ott oktató, hogy beletaposson a fékbe, amikor pl jobbról akarsz balra kanyarodni, ahol egy bicajos / motoros megy, akit nem látsz, mert nem használtad a tükreid. Vagy amikor jobbkezes utcából jön a КамАЗ.
2021. júl. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!