Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indul a Yamaha robogóm?

Miért nem indul a Yamaha robogóm?

Figyelt kérdés
Adott egy 50 ccm 2T Yamaha Why (fekvő Minarelli blokk, Gurtner PY12 karburátor), 5600 mérföldes futásteljesítménnyel, mindenféle tuningolás és átalakítás nélkül. Évekig azonnal, első rúgásra indult. Most, ha áll 2-3 napot, nem indul. Ha minden nap beindítom, azonnal indul. A karburátort kitisztítottam, nem mintha kellett volna, újszerű állapotban volt. Akku új. A benzincsapot kicseréltem, működését ellenőriztem. Automata szivatót kiszereltem, úgy ellenőriztem a működését, jó. Légszűrő tiszta. Olajozás működik, szikra erős, a gyertya új, a motorhoz előírt típus. Az üzemanyag friss. Üzemanyagcsövek jók, nem repedezettek. Ha kiveszem a gyertyát és bespriccelek pár milliliter benzint, akkor be tudom indítani, s utána már megy.

2021. júl. 5. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Akkor nem működik a szívató.
2021. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi. Nem zárt a rendszer, elpárolog a benya 2-3 nap alatt.
2021. júl. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A szivató kipróbáltan működik. Miért indulna egyes napokon a motor, más napokon meg nem? Ha egy hónapon keresztül minden nap használom, akkor indul. Ha kihagyok pár napot, akkor meg nem. Nem tűnik szivatógondnak.
2021. júl. 5. 13:52
 4/6 A kérdező kommentje:
Mit értesz azalatt, hogy nem zárt a rendszer? Honnan párolog el az üzemanyag? És hogyan javítható?
2021. júl. 5. 13:54
 5/6 anonim ***** válasza:
4: a dugattyú az alsó holtponton áll. felsőre kell forgatni.
2021. júl. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hogyan tudom a dugattyút a felső holtpontra forgatni? Honnan tudom, hogy ott van-e?
2021. júl. 26. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!