Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra F alapjárat probléma?

Opel Astra F alapjárat probléma?

Figyelt kérdés

1.4 8V, X14NZ. Olyan problémám van vele, hogy üzemmeleg állapotban ha alapjáraton forog a motor, akkor pár másodperc után bedob egy check engine-t. Ezt kizárólag melegen csinálja, alapjáraton. Először kivillogtattam, alapjárati léptetőmotort hozott csak. Később kiolvastam Bosch KTS-sel, az ugyanazt mondta, más tárolt hiba nincs.


A probléma érzékelhető is, mert közvetlen miután üresjáratra kerül a motor, akkor vagy hullámzik, vagy egyszerűen csak magas (kb. 1500) a fordulatszám. Bármelyiket is csinálja a kettő közül, kb. 5 másodpercig tart, utána beáll normális, stabil fordulatra.


A léptetőmotort próbáltam kitisztítani, nem segített. Őszintén szólva nekem gyanús, hogy nem is a motorral van baj, mert az 5 másodperces játszadozás után beáll az alapjárat szépen. Illetve ha lehúzom a csatlakozót, akkor kb. 1500-on pörög a motor (úgy, mint ahogy fentebb is írtam), majd ha visszadugom, akkor azonnal beáll gyári alapjáratra, tehát a motor az teszi a dolgát. Ha az lenne a rossz, akkor folyamatosan rossznak kéne lennie az alapjáratnak, nem csak ~5 másodpercig. Vagy tévedek?


Szóval nem szeretném feleslegesen cserélni a motort, mert szerintem valahonnan máshonnan ered a probléma. Valakinek van esetleg valami ötlete? Vagy ha járt már így valaki és van konkrét megoldása, az lenne a legjobb.


2021. júl. 8. 06:57
 1/7 vantel ***** válasza:

Ellenőrízted,hogy a szívó csövek nem repedtek -e? Azaz nem szív falsot?

Valami figyeli a levegő mennyiséget, úgy emlékszem egy nyomás mérő, esetleg azt kellene ellenőrízni.

2021. júl. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól még lehet alapjárati motor probléma, belül bekoszolódik, ami kívülről nem látszik, és hülyén állítja vissza, vagy késve az alapjáratot.

Nem egy tétel egy öreg opelhez már, egy próbát megér.

2021. júl. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem értelek. Két különböző módszerrel is alapjárati motorra panaszkodik.

Cseréld ki.

Sehol nincs leírva, hogy tisztítás után hibátlanul kell működnie.

2021. júl. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3 Miért szólsz hozzá olyanhoz, amit nem értesz? Te tipikusan az az ember vagy, aki elolvassa a hibaüzenetet és azonnal eszetlenül elkezd alkatrészeket cserélni. A hibaüzenet nem azt mondja meg, hogy mi rossz, hanem hogy hol érzékelt hibát.

Attól, mert az alapjárati motort írja ki hibának, attól még egy percig sem biztos, hogy tényleg az a rossz. "Hibajelenség" és "hibaforrás" között elég nagy a különbség, tanuld meg a különbséget, aztán szólj bele.


#1 #2, kösz a tippeket.

2021. júl. 8. 09:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Sok sikert.
2021. júl. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért az érdekes, hogy a kettesnek megköszönöd a tippet a cserére, a hármast meg leugatod.
2021. júl. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6 A kettes normális érvet adott arra, hogy szerinte miért kellene kicserélnem. A hármasnak meg az az érvelése, hogy "a gép azt mondja", ami nem egy érvelés, hanem egy tudatlanságból, szakértelem hiányából származó hibás gondolkodás.


Szerintem elég egyértelmű a kettejük közötti különbség, de ha mégsem, akkor szólj nyugodtan, kifejtem bővebben.

2021. júl. 8. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!