Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan távolítsam el az...

Hogyan távolítsam el az autómban belül az ablakfólián lévő matricákat maradvány nélkül? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Az autóm ablakai belülről le vannak sötétítő fóliázva. És a 2 hátsó oldalsó üvegen van pár darab kis szinte majdnemhogy papír alapú matrica. Nem papír alapú, mert a felülete be van vonva valamivel, de amint víz éri egyből elkezd leázni. Hogyan távolítsam el véglegesen és szépen tehát, hogy ne maradjanak ott ilyen kis papírcafatok?

2021. júl. 8. 10:36
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
69%
sikálni kell
2021. júl. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:
Mivel?🤔 És az nem szakítja ki a fóliát?🤔
2021. júl. 8. 11:57
 3/60 anonim ***** válasza:
77%
nem
2021. júl. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 A kérdező kommentje:
Mivel?🤔 Arra nem válaszoltál.
2021. júl. 8. 13:28
 5/60 anonim ***** válasza:
94%

Langyos, szappanos vízzel próbálkoznék csak. Azzal szoktak sötétitő fóliákat felrakni.

Óvatosan sikáld mikroszálas kendővel.

Alkoholos tisztító esetleg a végén, ha van kéznél. Erősebb cuccal nem kísérleteznék.

2021. júl. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:
Köszi! Vízkőoldóval akkor ne próbáljam?🤔 Csak a mikroszálas törlőkendő és langyos szappanos víz?🤔
2021. júl. 8. 14:01
 7/60 anonim ***** válasza:
98%

Vízkőoldót nem gondolnám túl hatásosnak ragasztó ellen.


Szappanos vízzel lejön könnyen a papír, lehet hogy a ragacs is. Ha mégsem, akkor az alkohol nem fogja oldani a műanyagot.

Benzin, higító, körömlakklemosó, ezeket nem próbálnám meg.

2021. júl. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 A kérdező kommentje:
Utóbbiakat én sem. De vízkőoldós sima póló ronggyal már szedtem le ilyesmi matricát műanyag lapról. Szóval ezért gondoltam a vízkőoldót. De nem próbálom meg, hogyha nem ajánljátok.
2021. júl. 8. 15:18
 9/60 anonim ***** válasza:
75%

Áztasd be benzines folttisztítóval. A ragasztót is maradéktalanul távolítjuk el a fóliáinkról (autópálya matrica), vagy akár az üvegről is, fóliázásaink előtt.


Súrolószert ne használj, mert megkarcolhatja a fóliát.


További szép napot kívánok!


Thomy

2021. júl. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:
Nincsen benzines folttisztítóm. Azt sem tudom mi az. Ezáltal azt sem tudom, honnan tudnék szerezni. És amúgy meg a benzinről azt írták többen is, hogy ne.
2021. júl. 9. 08:20
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!