Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Közterületes lefotózta az...

Közterületes lefotózta az autót de mondta,ha arrébb állok és lefotózza üresen a parkolóhelyet akkor nincs büntetés?

Figyelt kérdés

Xi. Kerület Móricz Zsigmond körtéren munka közben (teherautó) leparkoltam az áruszállítás helyen (1 helyen van áruszállítás tábla és utána 15m -en lehet megállni)(a taxi tábla az egyetlen ahol nem a tábla után nem lehet megállni ha én a tábla előtt nem lehet 15mre)

Megálltam másodiknak, valóban kilogtam a 15meterbol volt az autó orra kb 18meterre.

Az áruszállítás tábla előtt taxi megálló van ebbe logtam bele.

Megláttam,hogy a közterületes fényképezi az autót (nem adott csekket se semmit, csak mondta mivel nem telt el meg a fénykép készítése óta egy perc se ha elallok és lefényképezni az üresen álló helyet akkor törlődik az úgy .

Szerintem palira vett vagy lehet hinni a közterületes szavában ?



2021. júl. 8. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

És végül elálltál? Mert ha most a válaszokra vársz, hogy hogyan dönts, akkor rég eltelik az a bizonyos egy perc.


Amúgy meg állj arrébb. Szabálytalan voltál, ha nem szól egy szót se hozzád, akkor biztos a bírság. Mi másért szólt volna, mint jóindulatból?

2021. júl. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az neki miért lenne jó, hogy téged többre b*nak meg?
2021. júl. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Elálltam azonnal.

Csak furcsa volt,hogy amikor elindultam meg fényképezett az autóról egyet hátulról..vagy az általa mondott üres helyet fotózta ..hogy ne buntessenek vagy nem tudom.vagy szivat

2021. júl. 8. 19:39
 4/12 A kérdező kommentje:

1.nek

Úgy szólt, hogy odafutottam hozzá és megkérdeztem mi a probléma.

O erre mondta, hogy taxis parkolókra lóg be az autó fele


Erre mondtam, hogy nem látok táblát, csak a csikozott lekopott cikk cakkos utburkolati festes egy nagyon kis maradék részét..és azt hittem, hogy az jelzi a rakodó teruletet..

Erre. Mondta, hogy rosszul tudom, az a taxis parkolót jelzi..és a taxis tabla a sarkon van és vissza felé el a taxis tablanal a dolog.

De ha elmegyek gyorsan és lefotózza az üres parkoló helyet akkor nem jön büntetés.

..(hozzá teszem az egész Móricz tele van nem látszik semmilyen felfestes se mert mindenhol parkolnak csak az éppen szabad helyen lévő látszik ezért is gondoltam, hogy biztos a teher rakodó van felfestve

2021. júl. 8. 19:43
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

99% hogy jóindulatból mondta.

És ha egy elmebeteg, aki direkt bonyolítja a saját munkáját, hogy te később csalódott legyél? Akkor meg ugyanott vagy, mintha azt mondta volna, hogy nincs lehetőség semmire, szabálytalan voltál, menni fog a bírság. Ennél rosszabbul nem járhatsz.

2021. júl. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De jarhatok, mert a helyszíni csak 10ezer lett volna neten utána olvastam. 😭

Ha feljelentést tesz úgy duplája, triplaja.

Igazán normálisan álltam én is hozzá. O bár közeledett miért megy az elakadasjelzo mert az is szabálytalan ha nincs baja az autónak stb stb



Lehet csak azért mondta, hogy nem büntetett mert ...stb a kamu dumát, hogy ne kezdjek el veszekedni

2021. júl. 8. 19:48
 7/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ez régi cikk, de elég hagyománytisztelők vagyunk ehhez, én izgulnék a helyedben.

Ha a kirótt bírságok számától erősen függene a bérem, egy fuvarozó faszi nem fog elszédíteni a kvótámtól :D Persze haver, menjél csak, én majd fotózom itt a járdát :D


Extrán nem kell fizetned szerintem.

A rendőrrel kevered, ha az is meglát ott lett volna helyszíni/feljelentés.

2021. júl. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

Ez volt a helyszín?

[link]


Hát ja, én sem látok mindennap ilyen táblát: taxi megálló.

És itt a lekopott felfestés jelzi a hatályát. Ha az nincs akkor 15 méter, jó tudni :)

Mondjuk a sárga csíkok nekem gyanúsak lettek volna, és rákérdezek a röhögő taxisra hogy várakozhatok-e :)


[link]

2021. júl. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, ez a helyszín de hátrébb, illetve ezek a felvételek több évesek, mara a felfestés szinte láthatatlan...lekopott
2021. júl. 9. 07:19
 10/12 anonim ***** válasza:

Amúgy szerintem kell rendőr is ahhoz, hogy feljelentsen a közteres/pék/akárki. Anélkül nem tudják egyértelműen bizonyítani.


Fotók csak annyit mutatnak, hogy átlóg a teherautó eleje. Közeli családtag vezetett akkor, és abban a néhány percben épp egy műszaki hibát hárított el.

2021. júl. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!