Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autónak a gumicsövei ápolása,...

Autónak a gumicsövei ápolása, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lenne egy 20+ éves autóm aminek pl. Fékcső, vákuumcsövek stb.. szeretném valamivel ápolni, mivel viszonylag keveset használom.

Mivel lenne érdemes bekenni szilikon spray vagy sima gumi ápoló?



#autóápolás #gumicső #Gumi ápolása
2021. júl. 9. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
a szilikon szpré ebben az esetben kevés, én, a szintén öreg autóm gumi alkatrészeit szilikonzsírral kentem le. Örökké tart...meg még egy picit..
2021. júl. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

fékcsövet nem lehet ápolni, ennyi idő után már érdemes cserélni (ne akkor szálljon el, amikor szükséged lenne rá).

a többi gumicsövet állapotuk alapján cserélni. Ápolni igazán nem tudod. Szilikon kiszárítja.

2021. júl. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Értelmetlen. #2 remekül leírta: a fékcsöveket cserélni kell, a többi gumicső meg bírja, ameddig bírja. Semmi sem fogja az élettartamukat növelni, maximum "szebb" lesz a motortér.
2021. júl. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A szilikon arra jó, hogy egy darabig szépen csillog tőle. Ezért szokott egy eladás előtti autó szinte mindig tocsogni a szilikontól. Csak épp hosszú távon pont ettől fog kirepedezni idő előtt a gumi, ahogy a #2-es is írta. Ezért mindig szilikonmentes gumiápolót használok a motortérben is. Kényes vagyok az autóm tisztaságára, de külön fékcsövet még sosem jutott eszembe ápolni. Ha elöregszik, akkor csere és megint sok évig nincs rá gond.
2021. júl. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én a csöveket nem ápolom semmivel, mert igazából nagyon semmi értelme nincs. A gumi egy idő után elöregszik, a szilikon az szárítja csak előbb megy tönkre tőle, rövid távon jó. Fékcsöveket én évente ellenőrzöm ha úgy ítélem meg hogy bizonytalan állapotban van akkor szerelő ismerős véleményét is kiszoktam kérni biztos ami biztos alapon, ha úgy gondolja hogy nem árt cserélni akkor megcsináljuk és pár évig le van a gond.

Más egyéb csöveket én nem szoktam ilyenekkel bekenni meg semmi ilyennel nem bohóckodok ha elfárad csere, ez ilyen. A gumi kédereket ajtónál, ablaknál erre való gumiápolóval ami szilikonmentes leszoktam kezelni fél évente nyár előtt meg télen amikor jönnek a hidegek akkor is főleg hogy ne ragadjon be ha fagyna meg ha "kitépem" az ajtót mert befagyott akkor ne károsodjon annyira nagyon. Évente egyszer ezeket amit viszonylag egyszerűen lehet leszedem, jól átmosom enyhe mosogatószeres vízzel bekenem ápolóval és vissza a helyére. Télen meg csak bekenem nagyjából és ennyi. A gumi kereket meg nem szoktam soha ápolni semmi ilyen erre való szerrel. Amikor gumi csere van és a régit mielőtt elteszem jól leszoktam mosni, feljelölöm melyik hova való és úgy rakom el hogy következő cserénél csak fel kelljen rakni és ennyi.

2021. júl. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Én a gumiabroncsokat is szoktam szilikonmentes ápolóval kezelni. De nem azért, hogy később kelljen újat venni. Az így is, úgy is elkopik, vagy elöregszik. Inkább csak esztétikai okokból. Csak autósamponos vízzel lemosva nem lesz olyan szép homogén mélyfekete színe, hiába tiszta.
2021. júl. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát! Természetesen kifogom cserélni, ha valamelyik cső elöregszik csak vannak gumi csövek amiket az autómhoz szinte lehetetlen találni újat, ha tönkre megy ezért érdekelt hátha tudok növelni az élettartalmán
2021. júl. 9. 16:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet ápolni sehogy. Illetve de, azzal, hogy használod az autót, mert ha kering a csövekben az olaj, víz, stb, kevésbé öregszik. Mindig azoknál az autóknál jönnek elő ezek a gondok, amelyek sokat álltak valamikor.
2021. júl. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Legjobb ápolás ha tisztán tartod az autót.Így a kosz,por nem tudja idő előtt kikezdeni,kidörzsölni a gumialkatrészeket sem.Én az alvázat és a motorteret is pormentesen tartom,ahogy a karosszériát és a belteret is.A kocsim 20 éves,de olyan mintha 5 éves lenne csak...
2022. nov. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!