Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműszíjat cseréltettem az...

T Sunny kérdése:

Vezérműszíjat cseréltettem az autón. Használhatom bátran? Vagy pár hét múlva vissza kell menni igazítani? Vagy csak akkor ha nyomorog?

Figyelt kérdés

2021. júl. 9. 17:27
 1/10 anonim válasza:
0%
Nyugodtan nincs bejáratás vagy ilyesmi. De esetleges akár szerelési, vagy anyag hiba miatt ne forgasd túl 3ezren az első hétig, vagy 100-km ig.
2021. júl. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nyomorog, én visszavinném, az biztos :)


Nem kell igazítani (az régen rossz lenne), és használhatod bátran. Nyikorogni amúgy nem szokott a vezérműszíj. Nem másik szíjjal kevered?

2021. júl. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#1 Az elején azt mondod (helyesen), hogy nincs bejáratás, aztán meg hogy 100km-ig ne forgassa túl 3 ezren? Hol itt a logika? Ha szerelési, vagy anyaghiba van, akkor mit segít a 100km-es bejáratás? Az első indítás nyilván legyen óvatos (gázpedálhoz nem nyúlunk és kulcson a kezünk azonnali leállításhoz, ha szükséges), de miután meggyőződtünk róla, hogy jól van összerakva, utána hadd menjen. Nem hogy nem kell bejáratni, de konkrétan én ajánlottnak tartom minél hamarabb megsergetni. Ha bármi probléma van, akkor az előbb vagy utóbb úgyis elő fog jönni, ez elkerülhetetlen. Ha pedig ez a helyzet, akkor inkább ott helyben azonnal jöjjön elő, ne pedig 100 kilométer múlva, mikor a tulaj már lehet a semmi közepén van.
2021. júl. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%
Ott van a logika, hogy logikátlan vagy és nem érted meg. Azt írtam hogy ne forgassa túl. Nem írtam olyat hogy a bejáratás első szakaszában stb. Gondolom szervizben volt, és nem a sarki Bélánál aki Zsiguli szerelésben már nagyon gyakorlott. Még mielőtt belekötnél a végi Zsigulik már szíjasak voltak. Puszika
2021. júl. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
használd nyugodtan, nem kell visszavinni
2021. júl. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 És mégis mi az isten nyila a különbség a te világodban a "ne forgassa túl" és a "bejáratás" között? :DDD Mert ezek szerint van valami különbség és mocskosul kíváncsi vagyok, hogy mi.
2021. júl. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
én már szakítottam el vezérműszíjat azzal, hogy nem cseréltem le. azóta mindig pontosan lecserélem, de még soha fel sem merült az, hogy vissza kéne menni a szervízbe megnézetni vagy húzni rajta.
2021. júl. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Olvastam, valaki egy francia kocsiban ( meg nem mondom már milyenben ) próbálta ki hogy mennyit bír ki a vez.szíj. Mivel már mindegy volt ha elszakad is, a kocsi értékéből adódóan. 300+ezret bírt ki a szíj :D
2021. júl. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Miután beindítom rövid ideig nyikorog aztán nem. Vezérműszíjjal együtt cserélték a generátor szíjakat is,akkor lehet hogy az.
2021. júl. 10. 11:12
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Igen, valószínűleg az inkább a hosszbordásszíj lesz. A hosszbordásszíjat mi feszíti, azt nem tudod véletlenül? Mert ha manuálisan állítható, mint pl. a generátorral való feszítés (régebbi autókra jellemző), akkor lehet, hogy egyszerűen nem húzták kellően feszesre és ezért csúszik. De ha automata feszítős, akkor meg lehet, hogy nem cserélték ki. Szíjcserénél mindig érdemes cserélni az automata feszítőt is.
2021. júl. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!